Duyurular

18.03.2023

Dünya tarihine geçecek bir destan yazarak Çanakkale’yi geçilmez kılan,

bize bu toprakları vatan yapan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını

saygı ve minnet ile anıyoruz.

Çanakkale zaferimizin 108. Yılı kutlu olsun

Orkide Sitesi Yönetimi

 

15.03.2023

Sayın Üyeler,

Sitemizde elektrik altyapı çalışmaları devam ediyor. Yeni Trafoların devreye alınması için aktarma işlemleri yapılacak olup 20 Mart 2023 Pazartesi günü 9.00-17.00 saatleri arasında Güneyli Mücavir Alan 15402 sokak adresine elektrik verilemeyecektir. Kesinti planlanan tüm adresler için www.uedas.com.tr adresinden bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla

Orkide Sitesi Yönetimi

 

 

 

14.03.2023

Sayın Üyeler,

Kooperatifimizin 2022 yılı Olağan Genel Kurul’u 16.04.2023 tarihinde gerçekleştirilecektir.Genel Kurul’a çağrı mektubu ve gündem ile Orkide Sitesi 2022 yılı ayrıntılı Gelir Gider tabloları ile Bilanço ekte sunulmuştur.

Bilgilerinize

Saygılarımızla

Orkide Sitesi Yönetim Kurulu

 

24.11.2022

Sayın Üyeler,

Sitemizin elektrik altyapısı çalışmaları devam ederken evlere elektrik bağlantısı yapılabilmesi için ekteki malzemeler Yönetimimiz tarafından satın alınacaktır.

En uygun teklif ile bu satınalmayı yapabilmek için birçok farklı tedarikçiden teklifler alınacaktır, ancak üyelerimiz arasında bu konuda bizlere yardımcı olabilecek ve teklif sunabilecek olanların orkidesahilsite@gmail.com adresi üzerinden ya da aşağıdaki telefonlardan bizler ile iletişime geçmesini rica ediyoruz.

Saygılarımızla
Orkide Sitesi Yönetimi

0533 747 20 16
0536 868 83 46

 

24.11.2022

🚧⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️🚧

Sayın Üyeler,
Sitemizde UEDAŞ tarafından “Elektrik Bireyselleşme” çalışmalarının başlatıldığını sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Sitemiz adına kayıtlı 3 adet trafo ve enerji nakil hatlarının UEDAŞ/TEDAŞ’a devredilmesi işi 2019 yılında yapılan başvuru ile başlatılmış, yasal prosedürler ve projelendirme işlemleri tamamlanmış ve UEDAŞ tarafından devir alınmak üzere yeni şebekenin inşasına kazı, kablo çekimi ve montaj işlemleri ile fiziken bu hafta başlanılmıştır.

Bu kapsamda,
1. Trafolar değiştirilecek
2. Yeni şebekenin Elektrik direkleri yer tespiti ve kazı çalışmaları yapılarak yerlerine yerleştirilecek
3. Kablo çekimi ve bağlantılar tamamlanarak eski şebeke devre dışına alınacaktır.

Sitemiz kurulduğundan bu yana kullanmakta olduğumuz elektrik şebekesi, sitemizin en önemli sorunlarından ve büyük gider kalemlerinden biri olup, bakımı ve onarımı sitemize aittir, eski ve hayli yıpranmıştır, kaçak kayıp gideri ve bakım maliyeti çok yüksektir. Mevcut şebeke UEDAŞ’ a devir edilerek bu giderlerden önemli miktarda tasarruf sağlanacak ve verimliliği yüksek, güvenli sınırlar içerisinde elektrik dağıtımı yapan, yeni ve teknolojik bir altyapı sizlere sunulacaktır.

Bu önemli ve büyük devir projesi yöneticilerimizin gözetiminde yürütülecek ve mümkün olan en kısa sürede tamamlanacaktır. Bu süreçte sizlere, düzenli olarak bilgi aktarımında bulunacağız.

Bu projenin sitemize hayırlı uğurlu olmasını dileriz.

Saygılarımızla
Orkide Sitesi Yönetim Kurulu

 

ÖNEMLİ NOTLAR:
📌Evler arasına dikilecek ara direklerden abonelere kablo çekimi ile abonelerin ana şebekeye bağlantı işlemleri, sitemiz yöneticileri tarafından projelendirilecek ve mümkün olan en ekonomik şekilde kendi imkanlarımız ile yapılacaktır.
Bu işlemler için gereken malzeme bedelleri, üyelerimizden toplanan miktardan karşılanacaktır. Projenin şikayet vs. çeşitli sebeplerle uzun süre geciktirilmesi sebebi ile maalesef yüksek maliyet artışı ile karşılaşılmıştır. Bu miktar en ekonomik şekilde hesaplanarak, ödenmesi gereken ilave tutar daha sonra sizlere bildirilecektir.

📌Ev içi elektrik şebekesinin standartlara uygun olarak hazırlanması, tamamen abonenin kendi sorumluluğunda olup, belirtilen standartlara uygunluğu UEDAŞ tarafından bağlantı aşamasında denetlenecek ve sadece uygun görülenlerin ana şebekeye bağlantısı yapılacaktır.

🚧⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️🚧

 

03.11.2022

Sayın Üyeler,

30.10.2022 tarihinde gerçekleştirilen Olağanüstü GenelKurul tutanakları ekte bilgilerinize sunulmuştur.

Alınan karar gereği 1 Kasım 2022 tarihinden itibaren aidatlar 350TL(üçyüzelli TL) olarak belirlenmiştir.

Bilgilerinize

 

 

 

 

 

29.10.2022

Milli Egemenliğimizin, bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün teminatı CUMHURİYET’imiz

99 yaşında!!

Cumhuriyetimizin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve bütün mücadele arkadaşlarını rahmet, minnet ve özlem ile anıyoruz.

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun.

YAŞASIN CUMHURİYET

 

 

03.08.2022

Sayın Üyeler

Gelibolu Kaymakamlığı tarafından üyelerimizi bilgilendirmek üzere sitemize gönderilen “Çevre Temizlik Ve Katı Atık Toplama Bertaraf Bedeli” ile ilgili yazı ekte bilgilerinize sunulmuştur.

Bilgilerinize

 

 

25.03.2022

 

15.02.2022

 

 

 

 

 

25.11.2021

 

 

 

 

 

 

 

 

11.11.2021

Sayın Üyelerimiz,

Cevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 03.06.2021 tarih ve 1037882 sayılı yazılarında belirtildiği üzere Kooperatifler, Merkezi Yönetim İl idaresi veya İl/İlçe  Umumi Hıfzıssıhha Kurulları tarafından aksi yönde alınmış herhangi bir karar bulunmaması durumunda 2019 mali yılı ve 2020 mali yılı olağan genel kurulları 15.06.2021 Salı gününden itibaren tercihleri doğrultusunda ayrı ayrı veya birleştirilerek 31 Aralık 2021 tarihine kadar yapabileceklerdir kararı gereğince, 

2020 yılı Olağan Genel Kurulu 16.11.2021 Salı günü saat 10.00 da Kadıköy Belediyesi, Kozyatağı Kültür Merkezi Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde  (KOZZY AVM’de) yapılacaktır. 

Ekteki Gündem, Bilanço ve Gelir Gider tabloları adreslerinize gönderilmiş olup, aşağıda tekrar bilgilerinize sunulmuştur. Dökümanlara www.orkidesahilsite.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Covid tedbirleri kapsamında Genel Kurul salonuna sadece ‘’katılım hakkı olan Üyenin Kendisi’’ ya da vekalet verdiği sadece 1 Adet Vekili alınacaktır. Üye olanların dışında eş, çocuk vb kişilerin salona girişe izin verilmeyeceğini bildirmek isteriz. 

Ayrıca salona girişte aşı karnesi / HES kodu kontrolu yapılacak olup, Covid aşıları eksik olan üyelerin Genel Kurul salonuna girmesine izin verilmeyecektir.

Genel Kurul’a bizzat katılmanızı, bu mümkün olamaz ise vekille kendinizi temsil ettirmenizi önemle rica ederiz.

Saygılarımızla

YÖNETİM KURULU

 

 

 

 

 

 

10.11.2021

 

29.10.2021

Cumhuriyet’imizin 98. Yılı kutlu olsun.

Ata’mızın bizlere emaneti olan Cumhuriyet’e sahip çıkmak, onu yaşatıp yüceltmek ve gelecek nesillere aktarmak için bütün varlığımız ile çalışacağız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve  bu uğurda can veren bütün şehitlerimizi sevgi, saygı ve minnet ile anıyoruz.

YAŞASIN  CUMHURİYET!

Saygılarımızla

Orkide Sitesi Yönetimi

 

13.06.2021

Sayın üyelerimiz,

18 Haziran 2021 (Cuma )tarihi itibariyle sitemizde inşaat yasağı başlayacaktır.

19 Haziran 2021 (ctesi ) günü itibariyle giriş kapısı kontrol altına alınacak, hurdacı, satıcı ve inşaat malzemeleri taşıyan araçların kapıdan girişine izin verilmiyecektir.
Bu süreçte kapı önlerine konulan inşaat atıklarının kaldırılması ve çöp konteynerlerinin yanına bırakılmaması gerektiğini de önemle hatırlatırız.

Bu tarihten itibaren komşularımızı rahatsız etmeyecek şekilde sadece boya badana ve bahçe düzenlemesi gibi ince işlerin yapılmasına müsade edilecektir.

Halen devam eden inşaatlarda iş planının buna göre yapılmasını aksi halde alınan Genel Kurul kararı gereği ceza uygulanacağını üzülerek bildirmek isteriz.

Huzurlu, sağlıklı bir yaz sezonu geçirmenizi dileriz.

Saygılarımızla
Orkide Sitesi Yönetimi

 


19.05.2021

Milli Mücadelenin başlangıcının 102’nci yılında önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATURK ve  milli kurtuluşumuzun tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyoruz. 

ATA’mızın doğum günü kutlu olsun.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

Saygılarımızla 

Orkide Sitesi Yönetimi 

 

13.05.2021

Sayın Üyelerimiz

Ramazan Bayramının Dünyamıza sağlık ve huzur getirmesin, barışa ve kardeşliğe vesile olmasını diler, bayramınızı en içten dileklerimizle kutlarız.

Saygılarımızla

Orkide Sitesi Yönetimi

 

 

09.05.2021

Bizlere hayat veren, her zaman yanımızda olan,  şefkatini, merhametini, sonsuz sevgisini esirgemeyen, sevgili  annelerimizin Anneler Gününü en içten dileklerimizle kutlarız.

Saygılarımızla 

Orkide Sitesi Yönetimi 

 

01.05.2021

Sayın Üyelerimiz

Çöp konteynerlerimizde inşaat atıkları bulunduğu ve tekrarı halinde sitemize yaptırım uygunacağı husunda Kaymakamlıktan maalesef bir uyarı aldık.

25.04.2021 tarihinde yaptığımız bilgilendirmede  de açıkça ifade edildiği şekilde ‘’Çöp konteynerleri sadece mutfak atıkları içindir’’. Bu konuda evinizde, bahçenizde ve  inşaatta çalışan elemanlarınızın  ciddiyetle bilgilendirilmesi ve uyarılması gerekmektedir.

Sitemiz 7/24 Kamera sistemi ile izlenmektedir, bu konuda kurala uymayan kişiler tesbit edildiğinde, çöpe bırakılan inşaat atıkları için, 2014 yılında alınan Genel Kurul kararı gereği,  her seferinde 600 TL ceza uygulanacaktır.

Konteynerlere ya da etrafına inşaat atığı bırakanları gördüğünüzde de kibarca uyarmanızı ve atıklar konusuna hassasiyet  göstermenizi  rica ediyoruz.

Saygılarımızla

Orkide Sitesi Yönetimi

 

01.05.2021

Gücünü emeğinden alan, alınteri döken,  ekmek, barış ve özgürlük mücadelesi veren tüm işçi ve emekçilerin

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.

Orkide Sitesi Yönetimi

 

28.04.2021

Sayın Üyeler,

Site içindeki  Market 2021 yaz dönemi için hazırlıklarını tamamlamış olup 29.Nisan.2021 Perşembe gününden itibaren tam kapasite ile hizmet vermeye hazırdır.
Marketten alışveriş yaparken pandemi kurallarına uyulması mecburidir.
Market içine aynı anda iki kişiden fazla alınmayacak ve maskesiz kişilere kesinlikle hizmet verilmeyecektir.
Kendinizin ve etrafınızdakilerin sağlığı için kurallara özen göstermenizi rica ederiz.

Market Tel: 0 286 572 61 68

Saygılarımızla
Orkide Sitesi Yönetimi

 

25.04.2021

Sayın Üyelerimiz,

2021 yılı yaz sezonuna maalesef yine dünyayı etkisine alan salgın hastalık gerçeği ile giriyoruz.

Salgında çevre ve canlı sağlığının korunabilmesi için atıklarımıza çok daha fazla dikkat etmemiz gerekmektedir. Atıklar ile ilgili dikkat edilmesi ve kesinlikle uyulması gereken önemli kurallar konusunda sizleri tekrar bilgilendirmek istiyoruz.

1. Sitemizdeki mevcut çöp konteynerleri mutfak atıkları içindir. bunun dışında herhangi bir maddenin çöp konteynerlerine atılması yasaktır. Ayrıca çöplerin mutlaka konteynerlerinin içine atılarak kapaklarının kapalı tutulması gerekmektedir,  konteynerlerinin yanına etrafına çöp bırakmak kesinlikle YASAKTIR.
2. Çöp Konteynerlerinin yanına ev eşyası, inşaat atığı, bahçe atığı vs her türlü maddenin konulması kesinlikle YASAKTIR.
3. Çevre yönetmeliği  gereği organik atıkların diğer atıklardan ayrıştırılması gerekmektedir. Bunun için geçen sene olduğu gibi plastik, metal, cam, kağıt ve pilleri atabilmek için alanlar ayrılacak, çöpler ayrıştırılarak bu noktalara bırakılacaktır.
4. İnşaat atıklarının atılması UYELERE AİTTİR. Üye tarafından site dışına çıkartılmayan inşaat atıkları için 2014 yılında alınan Genel Kurul kararı gereği 600 TL ceza uygulanacaktır.
5. Bahçe çimlerinin torbalanıp ağzı bağlanarak yapılacak plan ile belirtilen gün ve saatlerde kapı önüne bırakılması gerekmektedir.
6. Çevre yönetmeliği gereği, bahçe budaması sonucu ortaya çıkan dal atıklarının site dahilinde biriktirilmesi yasaklanmıştır. Bunların toplanıp  nakledilmesi de ciddi bir maddi külfet oluşturduğu için sitemize 1 adet DAL ÖĞÜTÜCÜ satın alınmıştır. Bahçe budaması sonucunda ortaya çıkacak dal atıkların belli bir plan dahilinde kapı önlerinden toplanarak bu makine ile bertaraf edilmesi sağlanacaktır. Bununa ilgili plan yapılarak daha sonra siz üyelerimiz ile paylaşılacaktır.
7. Çatı ve yağmur sularının pis su giderlerine verilmesi kesinlikle YASAKTIR. Bilindiği üzere sitemizde kanalizasyon altyapısı olmayıp kapasitesi belirli ve sınırlı olan bir arıtma sistemi kullanılmaktadır. Özellikle kalabalık zamanlarda kapasitesi zorlanan arıtma sistemimiz, yağışlarda yağmur sularının deşarjını kaldıramamaktadır.  Arıtma sistemimizde çok önemli zararlara sebep olabilen bu durum nedeni ile çatı sularının, pis su giderine bağlanmasına KESİNLİKLE MÜSAADE EDİLMEYECEKTİR. Ayrıca yağmur giderlerini  kanal sistemine bağlayan üyelere 2014 yılında yapılan Genel Kurul’da alınan karar gereği 600 TL ceza uygulanacaktır.
8. Bilindiği üzere sitemizde artezyen suyu kullanımına son verilmiş şehir şebeke suyu evlerimize bağlanmıştır. Bütün dünyada ve kuraklığın ciddi bir tehdit oluşturduğu ülkemizde, çevre ve insan sağlığının korunabilmesi için temiz su kaynakları çok dikkatli kullanılmalıdır. Sizlerden sürdürülebilir  sağlıklı bir gelecek için temiz içme suyunu mümkün olduğu kadar dikkatli ve tasarruflu kullanmanızı, özellikle çocuklarımıza bu bilincin öğretilerek onların da bu sürece katılmalarını sağlamanızı rica ediyoruz.

2021 yılı yaz sezonunda hepinize sağlık ve mutluluklar dileriz.

Saygılarımızla

Orkide Sitesi Yönetimi

 

23.Nisan.2021

 

TBMM’nin kuruluşu ve ulusal egemenliğin simgesi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız

kutlu olsun. 

23 Nisan’ı ‘’Türk Çocuklarına’’ armağan ederek milli egemenliği ebediyete taşıyan başta  Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm silah arkadaşlarını saygıyla ve özlemle anıyoruz.

Orkide Sitesi Yönetimi 

 

 

 

13.04.2021

Tüm İslam aleminin Ramazan Ayını  kutlar, 

sağlık, huzur, bolluk ve bereket getirmesini dileriz. 

Orkide Sitesi Yönetimi

 

09.04.2021

Sayın Üyelerimiz,

Elektrik Ferdileşmesi süreci tamamlandığında, bağlantının yapılabilmesi  ve aboneliğin başlatılabilmesi için, ev içi elektrik hatları ve ev içi dağıtım şebekesi,  UEDAŞ’ın onay verdiği tip projeye uygun şekilde üyelerimiz tarafından tamamlanmış olmalıdır. 

Onaylı ev içi  projeleri ekte bilginize sunulmaktadır.  Bu projelere ayrıca sitemizin resmi web sayfası olan www.orkidesahilsite.com adresinden ‘’Duyurular’’  bölümünden de erişebilirsiniz.

Ev içi tesisatınızı yenilerken projede belirtilen standartlarda olması projenizin onaylanması açısından önem arz etmektedir.

Bilgilerinize 

Saygılarımızla 

YONETİM KURULU

 

 

 

 

 

 

 

08.04.2021

 

Sayın Üyeler
Bilindiği üzere sitemizde Elektrik Ferdileşmesi ile ilgili çalışmalar başlatılmış ve devam etmektedir.
Gelinen noktada,  sitemiz adına projeden sorumlu Elek Müh. İbrahim  Erdoğan’ın süreçle ilgili mesajını  bilgilerinize sunarız.
Saygılarımızla
ORKİDE SİTESİ YÖNETİMİ

 


Orkide  Sitesi’ne,
Merhabalar,
Bilindiği üzere üyesi olduğunuz Orkide Sitesi’nde elektrik ferdileşme işlemeleri yapılmaktadır. Ferdileşme işlemleri için proje tasarımı bitmiş olup 200 ün üzerinde proje onayı yaptırılmış ve geri kalanlar da Uedaş’a onaya sunulmaktadır.
Uedaş’ tan onaydan çıkan projeler ile enerji müsaadeleri  beşerli onarlı gruplar halinde Uedaş’a verilerek enerji müsaadesi istenmektedir. Enerji müsaadesi için ara ara siteye gelinerek Uedaş tarafından sitede ölçüm çalışması ve fotoğraflama işlemi yapılmaktadır.
Bu sırada üyelerinize’
1. enerji müsaadeleri kayıt altına alındığında ‘’enerji müsaadeniz kayda alınmıştır‘‘ diye,
2. Enerji müsaadeniz  çıktığında ise ‘’enerji müsaadeniz çıkmış ve e-posta adresinize yönlendirilmiştir’’ diye bir mesaj gelecektir.
‘’Enerji Müsadeleri’’ öncelikle Elektrik Müh. İbrahim ERDOĞAN’ın mail adresine gelmektedir.
Gelen mesajlardan bir örnek ve çıkan enerji müsaadelerinden bir örneği ekte sizlere göndereceğim. Enerji müsaadelerinde bir bedel çıkmaktadır.
Bu bedel Orkide Sitesi yönetimi tarafından Uedaş’a yatırılacak olan kablo bedelidir.
Enerji müsadelerinin çıkması ile beraber Uedaş  yetkilileri ve İbrahim ERDOĞAN birlikte siteye gelerek  sitede olanlara “yer tesbit tutanak formları”  imzalatılacaktır.
Bu formlar direklerin dikilebilmesi  için gerekli olan evraklardır.
Uedaş formların imzalanmasını beklemektedir.
Formlar imzalandıktan sonra yatırım süreci hızlandırılarak direkler hızlı bir şekilde dikilecektir.
Bilgilerinize
Elektrik Müh. İbrahim ERDOĞAN
08.04.2021

 

 

 

06.04.2021

Sayın Üyelerimiz,

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında ,7244 sayılı kanunun 2/1/d hükmünün verdiği yetkiye dayalı olarak, Ticaret Bakanlığı’nın görev alanında bulunan kooperatiflerin Genel Kurul toplantıları hakkında Bakanlık makamının 11/03/2021 tarihli Onayı alınmak suretiyle üçüncü defa, 30/04/2021 tarihi sonrasına kadar bu kooperatiflerin genel kurul toplantılarının ertelenmiş olduğu bildirilmiştir.

Bakanlık yazısında, “Bu süre içerisinde Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının belirlediği kurallara uymak şartıyla sorumluluk yönetim kurulunda veya çağrıyı yapan organda olmak üzere, ilin toplantı tarihinde “çok yüksek riskli” grupta yer almaması ve toplantıya ilgili Valilikçe izin verilmesi halinde olağan veya olağanüstü genel kurul toplantılarının yapılabilmesi”nin sağlandığı ifade edilmiştir. 

 

 

SONUÇ:

Kooperatifimiz 464 üyeli olup, genel merkezimiz şu an için ‘’Çok Yüksek Riskli il’’ grubunda yeralmaktadır.  

Kooperatif Genel Kurullarının maksimum 300 kişi ile sınırlandırılmış olması ve bulunduğumuz ilin Pandemi şartlarında toplantı yapmaya uygun olup olmadığı ile ilgili  Bakanlığa ve toplantı izni alınması için İstanbul Valiliği’ne başvurular yapılmış olup, görüş ve izin beklenmektedir. 

İzin alınması halinde,  pandemi ortamında toplantı yapılma koşulları sağlanarak gerçekleştirilmesi yasal zorunluluk olan Genel Kurul yapılacaktır. 

Konu ile ilgili süreç, bizim dışımızda bir çok devlet kurumunun izin ve onayına ayrıca yaşanılan COVİD-19 pandemisinin güncel koşullarına bağlıdır.

Bu durumda genelgede belirtildiği şekilde, olağan Genel Kurul yapılana kadar 

Mevcut organların görev, yetki ve sorumlulukları erteleme süresi sonrasında yapılacak ilk genel kurula kadar devam eder.” hükmü geçerlidir.  

Dolayısı ile izin verilecek Genel Kurul’a kadar Yönetim ve Denetim kurulları ile mevcut organlar görev, yetki ve sorumluluklarına devam edeceklerdir.

Ayrıca  izin verilecek Genel Kurul’da yeni aidat belirlenene kadar, Nisan 2021 tarihinden itibaren (AYLIK  180 TL)  aidat ödemesinin  devam edeceğini bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla 

ORKİDE SİTESİ YÖNETİM KURULU

 

 

 

Konu ile ilgili detaylı bilgi edinmek için 

1.TC. Ticaret Bakanlığı’nın 

https://esnafkoop.ticaret.gov.tr/haberler/kooperatiflerin-olagan-genel-kurullarinin-ertelenmesine-iliskin  sayfası 

2.  Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü’nün E-59244783-251.04-00062261830 sayılı ve “Genel Kurul Toplantıları” konulu yazısı,

3.17 Nisan 2020 tarihli Resmi gazetede yayınlanan 7244 sayılı kanunun 2/1/d hükmü

4. İSTANBUL VALİLİĞİ İl Sağlık Müdürlüğü’nün E-83362133-050.01.04 sayı ve 14 nolu ve 02.03.2021 tarihli İl Hıfzıssıhha Meclis Kararı

5. İçişleri Bakanlığınca yayımlanan 02.03.2021 tarihli ve 3514 sayılı Genelge

incelenebilir.

 

 

18.Mart.2021

Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümünde

bugünlere ulaşmamızı sağlayan

başta Gazi Mustafa Kemal  ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere,

vatanın bölünmez bütünlüğü ve Türk milletinin huzur ve güvenliği için

hayatlarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz.

ORKİDE SİTESİ YÖNETİMİ

 

” ÇANAKKALE GEÇİLMEZ! ”

M. Kemal ATATÜRK

 

 

 

 

 

08.03.2021

Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlar,

kadına şiddetin olmadığı,

kadınların özgür olabildiği,

kadına saygının olduğu bir dünyada,

huzurlu ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini dileriz.

ORKİDE SİTESİ YÖNETİMİ

 

“Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir”   

M. Kemal ATATÜRK

 

31.12.2020

Yeni yılınız kutlu olsun.

Yeni yılın sizlere ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini dileriz.

Saygılarımızla

ORKIDE SITESI YONETIM KURULU

 

23.12.2020

Sayın Üyeler

31.12.2020 tarihi itibariyle, hesap dönemi kapanışı yapılacaktır.
Bu nedenle aidat, tüketilen elektrik, genel kurulda ödemesi kararlaştırılan elektrik bireyselleşme ve su bireyselleşme vs.  borcu olan üyelerimizin 31.12.2020 tarihine kadar borçlarını ödemelerini rica ediyoruz.
Yıl sonu hesaplarında isminizin borçlu olarak görünmemesi için bu hususa özen gösterilmesini bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla
Yönetim Kurulu

 

 

24.Kasım.2020

Sayın Üyelerimiz 

İçme suyu isale hattı çalışmalarında sona gelinmiştir.

Ödeme  ve evrakları tamamlanan 300 üyemizin (10 Kasım tarihinde 265, bugün itibariyle ilave 35 olmak üzere toplam 300 adet )abonelik işlemleri Belediye’de bitirilmek üzeredir. 

Pandemi sürecinde olduğumuz için ve karantinada bulunan memurlar olması sebebi ile, kayıtta öncelik şu anda sitede bulunan üyelerimize verilmiştir. 

İşlemleri tamamlandıkça, bu abonelerimizin herbirine  “işlemlerinin tamamlandığı” ile ilgili bilgi mesajı Orkide Sitesinin resmi iletişim hattı olan 0536 037 13 94 ten wapp mesajı ile iletilecektir. 

Abonelik işlemleri tamamlanan üyelerimiz kartlarına yükleme yaparak su kullanmaya başlayabilirler.  

Salgın hastalık döneminde,   üyelerimizin kamu kurumlarında yürütülecek işlerini, mümkün olduğu kadar onların adına toplu olarak sonuçlandırmaya çalışıyoruz. Lütfen mesaj almadan kartınıza su yüklemesi yapmaya Belediye’ye gitmeyiniz.

 27 Kasım 2020 tarihinden  itibaren ana depodan su verme işlemi sona erdirilecektir. 

Abonelik başvurunuzun yapılabilmesi için 3.400 TL ödemenin Orkide Sitesi hesabına yatırılmış olması ve evrakların tamamlanmış  olması gerektiğini tekrar hatırlatmak isteriz.

Ödemesini yapmayan ve evrakları eksik olan üyelerimizin  abonelik işlemi yapılamıyacak olup maalesef  bundan  böyle su hizmeti alamıyacaklardır.

Yılbaşından sonra Belediye’nin İsale hattı katkı payı, abonelik ve bağlantı işlemleri için zamlı fiyatları geçerli olacak, bundan sonra ödeme yapacak olan üyelerimizden Belediye’nin  belirlenecek yeni tarifesine göre tahsilat yapılacaktır.

Mağduriyet yaşanmaması için 27 Kasım 2020 tarihinden önce ödeme ve evrakların tamamlanması önemle rica olunur. 

Saygılarımızla

YÖNETİM KURULU

 

 

10.KASIM.2020

ATA’mızı

rahmetle,

sonsuz sevgi,

minnet

ve

özlemle anıyoruz.

Saygıyla……..

ORKİDE SİTESİ

 

 

 

 

07.11.2020

Sayın Üyelerimiz,

Sitemizin İçme Suyu İsale Hattı’nın bağlantı çalışmalarının bitirildiğini, market, kafeterya ve yönetim binası dahil 467 üyemizin bağlantılarının tamalandığını sizlere duyurmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Projenin gerçekleştirilmesine karar verildiği andan itibaren ,projenin planlaması, prosedürlerin tamamlanması, onay süreci, malzeme temini, işçiliğin planlaması ve projenin gerçekleştirilmesi aşamalarında çok geniş bir ekip ile çalıştık.

Bu büyüklükte bir proje, 1 ay gibi kısa bir sürede ancak böyle büyük ve uyumlu  bir ekip ile yapılabilirdi.

Destek olan herkese çok teşekkür ederim.

Başta Gelibolu Belediye Başkanımız Sn. Mustafa ÖZACAR’a, Gelibolu Belediyesi  İdarecilerine ve  Belediye Çalışanlarına verdikleri destekten ötürü teşekkürü bir borç bilirim.

Baştan beri bu projenin yürütülmesinde her türlü yönetim faaliyetinde bizzat çalışan, planlamaya, organizasyona destek veren, mali konuları yöneten ve prosedürleri işleten,  devlet kurumları ile ilişkileri yürüten Yönetim Kurulu üyelerimiz, Sn. Ergun VURAL’a , Sn. Ali ÖLMEZ’e ve Fatma KAPLAN’a, bu faliyetlerin yanında bir ay boyunca bütün çalışmaları sahada her an birebir takip eden, sabah erken saatlerde başlayıp, çalışmalar bitene kadar fiziksel olarak emek harcayan, çalışanlarının yanından ayrılmayarak onlara liderlik eden Sn. Fazlı LİMONCU’ya, benimle birlikte her türlü zorluğu göğüsledikleri, çözüm üreterek, işleyişe destek oldukları, her aşamada sükunetlerini korudukları ve emek ve sabırlarını esirgemedikleri için siz üyelerimiz adına çok teşekkür ederim.

Projenin her aşamasında bize inanarak ve güvenerek Yönetim ile birlikte canla başla çalışan, bizlere destek olan, moral veren, çalışanlara ikramda bulunan, dualarını esirgemeyen bütün üyelerimize ve projede özveri ile çalışan sitemiz çalışanlarına, çok teşekkür ederim.

Çalışmalar sırasında gösterilen ortak çabanın, komşularımız arasındaki iletişimi de geliştirdiğini sevinerek gözlemledim, bu hepimiz adına en önemli kazanımdır! Geliştirilmesi ve iyileştirilmesi en büyük dileğimdir.

Bu süreçte elimizden geldiği kadar şeffaf olmaya, adil davranmaya herkese eşit mesafede durmaya, bütün  sorulara cevap bulmaya, çareler üretmeye çalıştık. Projeyi tamamlama heyecanı ile bu süreçte, üzdüğümüz, rahatsızlık verdiğimiz üyelerimiz varsa onlardan da bütün çalışanlar adına özür dilerim.

Hep birlikte başardık, mutluyuz ve gururluyuz!

Şimdi sırada sitemizin en önemli ikinci sorunu olan Elektrik Şebekesinin devri var, o projeyi de başarı ile yürütüp sonuçlandırmayı hedefliyoruz.

Amacımız çocuklarımıza mutlu olabilecekleri, güzel anılar biriktirebilecekleri   bir yaşam alanı bırakabilmek.

Sitemizin 40 yıllık temiz, kesintisiz içme suyu hasretini giderebilme fırsatı bizim ekibimize nasip olduğu için ayrıca gurur duyuyoruz.

Dünyamızdaki temiz su kaynaklarının tükenmekte olduğu hepimizin malumu, sizlerden yaşamınızın her alanında suyu tasarruflu kullanmanızı, bir damlasını bile boşa akıtmamanızı çocuklarımız adına rica ediyorum.

Sitemize hayırlı olsun.

Orkide Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı

Ali TOGAY

 

 

Sayın Üyelerimiz ,

06.10.2020 tarihinde çalışmalarına başlanan İçme Suyu İsale Hattı kazı ve bağlantı inşaatı 07.11.2020 tarihinde bitirimiş, 1 ay gibi kısa bir sürede, bütün üyelerimizin ana isale hattı bağlantıları tamamlanmıştır.

Projenin her aşamasında, ülkemizin kriz ortamı da göz önünde bulundurularak üyelerimizin menfaati gözetilmiş, proje olabilecek en düşük maliyet ile ve üyelerimize ödeme kolaylığı sağlanarak sonuçlandırılmıştır.

Yönetim Kurulu olarak, herbirimizin bizzat her aşamaşında çalıştığı bu büyük projede,

1.Malzemenin önemli bir kısmı toplu olarak temin edilmiş, böylece belediye fiyatlarından daha ucuza mal edilmiştir.

2.Projenin tamamında kendi işçiliğimiz de kullanılarak işçilik maliyeti düşürülmüş, ve önemli bir süre avantajı kazanılmıştır.

3.Belediye’ye yapılan ödemeler protokoller ile vadelendirilmiş, üyelerimize önemli miktarda maddi avantaj sağlanmıştır. Güneyli köyünde yapılan benzerleri ile karşılaştırıldığında ÜYE BAŞINA YAKLAŞIK 1500-2500  TL arasında fayda sağlanmıştır.

4.Bütün bunların yanında projenin tamamlanması ile en önemli hak olan temiz  içme suyuna erişim sağlanmış, test sonuçları ile kullanımının sakıncalı olduğu belgelenen artezyen suyu kullanımına son verilmiştir.

5.3 günde bir su alma, susuz kalma, tanker ile su taşıma sıkıntısı sona erdirilmiştir.

6.Hergün su dağıtımı yaparak önemli zamanını bu işe harcayan personelimizin zaman ve işgücünden farklı şekilde faydalanılabilecektir

7.Sitemizin en önemli sorunlardan biri olan ‘’Adaletsiz Su Kullanımı’’ sona erdirilmiştir.

8.Su kullanımı için elektriğe olan bağımlılık ortadan kaldırılmıştır.

9.Hidrofor satınalma ve bakımı ile elektrik masrafından tasarruf edilmiştir.

10.Ayrıca eskimiş olan mevcut şebekenin bakım ve onarım masraflarından  tasarruf edilerek, bu iş için harcanan bütçe sitemiz için farklı yerlerde kullanılabilecektir.

12.Bundan böyle bakımından ve arızalanması durumunda, onarımından Belediye sorumlu olacak, arızalara daha hızlı ve etkili çözüm üretilebilecektir. Bu konuda yetkin personel bulundurulma zorunluluğu kalmamış olup, personelimizi daha verimli kullanabilme imkanı doğacaktır.

13.Şebekenin eski ve bakımsız oluşu nedeni ile artan su talebini karşılayamaz olduğu hepimizin bildiği bir gerçektir, şebekenin eski oluşu sebebi ile her gün toprağa karışan yaklaşık 40 ton suyun kaybı önlenmiş çevreye ve dünyamızın yeraltı su kaynaklarına önemli bir katkı sağlanmıştır.

Bütün bunlar gözönününe alındığında görünen ve görünmeyen maliyetler açısından site üyelerimiz, önemli miktarda avantaj sağlamış olacaklardır.

SAYILAR İLE PROJEMİZ:

06.10.2020 de başlatılan kazı ve bağlantı çalışmaları 1 ay gibi kısa bir sürede tamamlanmıştır.

Projede

4620 m kazı yapılmış,

4620 m boru döşenmiş

464 üye ve 3 adet (market, kafeterya, yönetim binası) ortak alan olmak üzere toplam 467 adet yerleşim alanına içme suyu bağlantısı yapılmıştır.

6 adet işçimiz 1 ay boyunca çalışmış

1 adet kiralık iş makinası kullanılmış

ve ilaveten

Belediyenin çalışanları

Belediyenin iş makinaları kullanılmıştır.

 

Sitemize bu şekilde hizmet verebilmiş olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz.

Projemizin her aşamasında bizlere destek olan başta Gelibolu Belediye Başkanımız Sn. Mustafa ÖZACAR’a, Gelibolu Belediyesi idarecilerine ve çalışanlarına, bizlere inanan, güvenen, maddi ve manevi desteğini esirgemeyen siz üyelerimize ve canla başla çalışan sitemiz çalışanlarına teşekkürü bir borç biliriz.

Bu aşamada abonelik işlemlerine başlanacaktır. SADECEödemeleri ve evrakları tamam olan üyelerimiz için ABONELİKbaşvurusu yapılacağını tekrar hatırlatmak istiyoruz

Halen evrak ve ödeme eksiği bulunan üyelerimizin bir an önce eksiklerini tamamlamaları gerekmektedir.

Sitemize hayırlı olması dileklerimizle,

ORKİDE SİTESİ YÖNETİMİ

 

 

 

 

06.11.2020

 

 

05.11.2020

 

04.11.2020

 

03.11.2020

Sayın Üyelerimiz,

02.11.2020 itibariyle sitemizde bulunan 360 adet evin altyapı kazı ve bağlantı işlemleri tamamlanmıştır.  İçme Suyu İsale Hattı çalışmalarında sona  yaklaşılmış olup, kalan 107 adet evin bağlantısı devam etmektedir.
Proje,  planımıza uygun  şekilde yürütülmektedir.

Bu aşamada, abonelik işlemlerine başlanılacaktır.

09.11.2020 Pazartesi günü, ödemelerini tamamlamış (3.000TL katkı payı + 400 TL abonelik ve kazı ücreti = 3.400 TL ) ve evraklarının tamamını (İşemri+ Tapu+ Kimlik bilgileri) bize ulaştırmış olan üyelerimizin Gelibolu Belediyesi’ne Abonelik başvuruları yapılacaktır.

Prosedür tamamlandığında  bu üyelerimiz temiz içme suyunu kullanmaya başlayabileceklerdir.

Evrak ve/veya ödemeleri eksik olan üyelerimizden eksiklerini tamamlamalarını bekliyoruz.

Bilgilerinize

ORKİDE SİTESİ YÖNETİMİ

 

 

 

02.11.2020

31.10.2020

 

30.10.2020

Ege Bölgemizde meydana gelen depremde yaşamını yitirenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Enkaz altında bulunan vatandaşlarımızın bir an önce sağlıkla sevdiklerine kavuşmalarını diliyoruz.

Milletimizin başı sağolsun.

ORKİDE SİTESİ YÖNETİMİ 

 

 

 

 

 

 

29.10.2020

 

 

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.
29 Ekim 1923  de bir ulus yeniden doğmuş, Cumhuriyete kavuşmuştur.
97 yıl önce bize Cumhuriyeti armağan eden Büyük  Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ü sevgi, saygı, minnet ve büyük bir özlem ile anıyoruz.
Yolundan ayrılmayacağız!

Saygılarımızla
ORKİDE SİTESİ YÖNETİMİ

 

 

28.10.2020

27.10.2020

Sayın Üyelerimiz,

İçme Suyu İsale Hattı çalışmalarımız ara vermeden devam etmektedir. Bugün itibari ile toplam üye sayımızın %70’i olan 324 adet üyemizin su bağlantıları tamamlanmıştır.

Su isale hattı için ödemesini (3.400 TL= 3.000 TL (katkı payı) + 400 TL (abonelik ücreti ve kazı bedeli)) tamamlamış olan  üyelerimizin, Gelibolu Belediye’sinde  ABONELİK BAŞVURULARINA başlanılacaktır.

Abonelik Başvurunuzun yapılabilmesi için,

3.400 TL ödemenin Sitemizin hesabına yatırılmış olması gerekmektedir.

Ayrıca,

 1. Su sayacı ile birlikte alınan İŞEMRİNİN
 2. Aboneye ait kimlik fotokopisinin
 3. Tapu fotokopisinin

Yönetime teslim edilmesi gerekmektedir.

Not: Kimlik ve Tapu kopyaları Elektrik Bireyselleşmesi için daha önce toplanmış, dosyalanmış ve UEDAŞ’a başvuruda kullanılmıştır. Bütün Üyelerin tapu ve kimlik bilgilerini o dosyadan  çıkartmak şu an için mümkün olamıyacaktır. İçme Suyu Aboneliğinde kullanılacak belgelerin hızla toplanması için bu konuda tekrar desteğinizi rica ediyoruz.

 

464 Üyenin dökümanlarını belli bir düzen içinde HIZLA toplayabilmemiz için aşağıda tarif edildiği şekilde evraklarınızı bize ulaştırmanızı rica ediyoruz.

 1. Su sayaçlarını Gelibolu’da bayiye para göndererek alan üyelerimizin su sayaçları ve İŞEMİRLERİ  Yönetim tarafından teslim alınmıştır.Bu üyelerimizden Kimlik ve Tapu Fotokopilerini DÜZGÜN ve OKUNAKLI bir biçimde tarayarak, ya da düzgün ve aydınlık bir ortamda fotoğrafını çekerek,  sitemize ait  orkidesahilsite@gmail.com  adresine yollamalarını rica ediyoruz .
 2. Su sayaçlarını kendileri alan üyelerimiz, İŞ EMİRLERİNİ ve TAPU ve KİMLİK  fotokopilerini yönetime teslim edebilirler. Çarşamba günleri saat 12.00- 16.00 arası yönetim binasında bir görevli bulunmaktadır. Yönetim binasındaki fotokopiyi kullanabilirsiniz.
 3. Birçok Üyemiz İŞEMRİNİ Yönetime teslim etmiş bulunmaktadır. Kendilerinden tapu ve kimlik kopyalarını tarayarak, ya da düzgün ve aydınlık bir ortamda fotoğrafını çekerek, okunaklı birer kopyasını  orkidesahilsite@gmail.com  adresine göndermelerini ya da elden teslim etmelerini bekliyoruz.

 

LÜTFEN EVRAKLARINIZI  WAPP’tan FOTOĞRAF OLARAK GÖNDERMEYİNİZ. Bu şekilde gönderilen belgelerden çıktı almak mümkün olamıyacağı için mesajınız maalesef dikkate alınmayacaktır.

Göndereceğiniz mailin açıklama kısmına Üyenin ADI SOYADI ve ÜYELİK NUMARASININ mutlaka yazılması gerekmektedir.

NOT: Üyelik Numarasını bilmeyen üyelerimiz www.orkidesahilsite.com adresinden üye numaralarına bakabilirler.

 

Şu anda SADECE ödemesi ve evrakları tamamlanan üyelerimizin ABONELİK başvurularına başlanacağını  tekrar hatırlatmak isteriz.

Ödemelerin tamamlanması için son tarih daha önce de bildirdiğimiz üzere 10.KASIM.2020 dir.

Bilgilerinize

Orkide Sitesi Yönetimi

 

 

 

26.10.2020

 

25.10.2020

24.10.2020

 

23.10.2020

21.10.2020

20.10.2020

Sayın Üyelerimiz,

Gelibolu Belediyesi sitemizde İçme Suyu İsale Hattı çalışmalarına 05.10.2020 tarihinde başladı.

Su bağlantısı için yapılan kazılar ve bağlantısı tamamlanan evler  ile ilgili ilk bilgilendirmeyi  06.10.2020 tarihinde yaptık.

Bugün 20.10.2020 tarihi itibariyle yani tam 15 GÜNLÜK süre  içerisinde, sitemizde bulunan 464 adet evimizin tam yarısı olan 232 adet  abonenin su hattı bağlantısı tamamlanmış bulunmaktadır.

Sizlerden uzun yıllardır süregelen temiz su hasretinin giderildiğine yönelik çok sayıda, teşekkür ve dua mesajları alıyoruz.

Güzel dileklerini bizlere ileten siz üyelerimize çok teşekkür ederiz. Bu sevinç Orkide Sitesi Ailemizin, Hepimizin ortak sevincidir!!

Bu projenin yürütülmesinde  bugüne kadar desteğini esirgemeyen Gelibolu Belediye Başkanımıza ve emeği geçen belediye ve site personelimize teşekkür ederiz.

Saygılarımızla

ORKİDE SİTESİ YÖNETİMİ

 

 

19.10.2020

Sayın Üyelerimiz

Su altyapısı bağlantısında bahçe duvarı dışında  bulunan bağlantı noktasına (vana üzerine)  takılmak üzer,  kapaklı pimaş boru bütün üyelerimiz için temin edilmiş olup, sizlerin ayrıca almasına gerek bulunmamaktadır.

Kapınızın önünde bağlantı yapılırken montajı tarafımızdan yapılacaktır.

Bilginize

Orkide Sitesi Yönetimi

 

 

 

18.10.2020

Sayın Üyelerimiz,

Bazı üyelerimizin, Elektrik ferdileşmesi ile ilgili olarak ‘’Sitemiz Yönetiminin’’ herhangi bir çalışma yapmadığı, bu konuda UEDAŞ’a herhangi bir başvuru yapılmadığı ile ilgili bilgi ve belge paylaştığı ve maalesef üyelelerimizi bu yönde ikna etme çabaları içinde olduğu duyumunu almış bulunuyoruz.

Üyelerimiz arasında dolaşan bu söylem üzerine siz üyelerimizden, çok sayıda soru, mesaj ve telefon alıyoruz. Bu konu ile ilgili sizleri tekrar bilgilendirme gereği doğmuştur.

Sitemiz adına, ‘’Sitemizde bulunan 3 adet Trafonun UEDAŞ’a devri ve elektirk aboneliğinin bireyselleştirilmesi’’ ile ilgili yapılacak tüm işlemleri yürütmek üzere Elektrik Mühendisi İbrahim Erdoğan ile anlaşma yapılmış ve kendisi bu konuda çalışmalara başlamıştır. İbrahim Erdoğan, sizlere hitaben 29.11.2019 tarihinde, www.orkidesahilsite.com web sayfamızda da yayınladığımız, bir duyuru yayınlamış, işleyişi ve süreci tarif etmiştir.

Ilk aşama, adınıza bireysel başvurununuzun yapılabilmesi için gereken evrakların tamamlanmasıdır. Evrak teslimleri için son tarih olarak 31 Aralık 2019 tarihi duyurulmuştur. 464 üyesi bulunan bir sitede belirli bir sayıya ulaşmadan toplu işlem yapılamıyacağı için evraklar beklenmiş ancak çok sayıda üyemiz bu tarih kısıtlamasına uymamıştır. Üyelerimizin dikkantinin bu konuya yöneltilmesi ve evrakların tamamlanması süreci pandeminin de etkisi ile oldukça uzun sürmüştür. 15 Mart 2020 tarihinde yapılan Genel Kurul’da bu konu gündeme getirilmiş, evraklar tamamlanamadığı için çalışmaların durdurulduğu, Genel Kurulda yapılan bilgilendirmede izah edilmiş, evrakların tamamlanması durumunda çalışmalara tekrar başlanılacağı ifade edilmiştir. Bu bilgiye www.orkidesahilsite.com adresinde duyurular bölümünde 14.03.2020 tarihli ‘’elektrik ve su ferdileşmesi durum raporundan’’ ulaşabilir, Web sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

UEDAŞ tarafından, tüm eksiklikler tamamlandıktan, ön çalışmalar bitirildikten ve fizibilite çalışmaları tamamlandıktan sonra sitemiz adına başvuruda bulunulabileceği bildirilmiştir.

UEDAŞ’a bugüne kadar 3 defa başvuruda bulunulmuştur

İlk başvuru, üyelerden toplanan evrakların sayı olarak yetersiz oluşu nedeni ile reddedilmiştir.

Ikinci başvuru, trafo terkleri ile ilgili sorun nedeni ile reddedilmiştir.

Bu süreçte Tesis devir projesinin hazırlanması ve eksikliklerin giderilmesi için çalışmalar UEDAŞ ile karşılıklı olarak yürütülmüş, malzeme etüdleri yapılmış, evler için tip proje çizilmiş, orta gerilim direkleri kontrol edilmiş, alçak gerilim dağıtım projesi hazırlanmıştır.

Evraklar tamamlanmış, ön çalışmalar bitirilmiş ve 14.10.2020 tarihinde üçüncü defa UEDAŞ’a toplu olarak trafoların devri ve bireyselleşme başvurusunda bulunulmuştur. Bu başvuruyu ekte görebilirsiniz.

Önümüzdeki günlerde devir protokolu imzalanacak ve bu da sizlere duyurulacaktır. Direk söküm ve dikim işlemleri, su altyapısı tamamlandıktan sonra başlayabilecektir.

Üyelerimiz arasında dolaşan evrakta, 09.10.2020 tarihinde UEDAŞ ‘ın Sn. Üyemiz’e henüz Orkide Sitesi adına bir başvuru yapılmadığını belirttiği ifade edilmektedir. O tarihte yazılı bir abonelik başvurusu olmadığı doğrudur, ancak bundan hiçbir iş yapılmadığı sonucunun çıkartılması son derece yanlıştır!!

Üyelerimiz , Gelibolu Belediyesi’ne içme suyu altyapısı ile ilgili Orkide Sitesinin başvuru yapıp yapmadığı, protokol imzalanıp imzalanmadığı, herhangi bir çalışma yapılıp yapılmadığı ile ilgili başvuruda da bulunmuşlardır. Gelibolu Belediyesi de UEDAŞ gibi herhangi bir abonelik başvurusunda bulunulmadığını belirtmiştir. Doğrudur, şu anda içme Suyu Aboneliği için de abonelik başvurumuz bulunmamaktadır, ancak bu süreçte protokoller yapılarak, ön ödemeler yapılmıştır ve görüldüğü üzere hergün bütün gayretimizle bağlantılar yapılmaya devam edilmektedir.

Abonelik başvuruları bağlantılar tamamlandıktan sonra yapılacaktır.

Takdir edersiniz ki, bu büyüklükte bir sitede, üstelik pandemi sürecinde kamu kurumları ile büyük zorluklar içerisinde işlemler yürütülmektedir.

UEDAŞ başvurusunda üyelerimizin evraklarını tamamlama konusunda hassas davranmaması sebebiyle önemli bir zaman kaybı olduğu doğrudur, Ancak bu kayıp zaman telafi edilmeye çalışılmaktadır.

Bu türlü büyük projelerde, proje yönetimi esnasında, bazı prosedürler yerine getirilmeden ilerleme kaydedildiği görülemez, işlemler birbirine paralel çalışmalar halinde yürütülür!!! Oluşturulan plana bağlı kalınarak çalışmaların titizlikle yürütüldüğü konusunda müsterih olunuz.

Elimizden geldiği kadar bilgilendirmede şeffaf davranmaya çalışıyoruz,güncel durumu ve bu konudaki tüm sorularınızı Yönetim’e ve/veya orkidesahilsite@gmail.com adresine mail göndererek detaylı bilgi alabilirsiniz.

LÜTFEN KONU HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLMAYAN KİŞİLER TARAFINDAN KAFANIZIN KARIŞTIRILMASINA İZİN VERMEYİNİZ!!!

Sizlerden planlanan projelerin sağlıklı yürütülebilmesi için, ödeme planlarına uymanızı, vadesinde ödemelerinizi tamamlamanızı bekliyoruz. Ödeme Planlarına uymayan üyelerimiz, ödemelerini yapan diğer üyelerimizin hizmet almasına engel olmaktadır.

Buna fırsat vermeyeceğimizi ve bu konuda her türlü yasal hakkımızı sonuna kadar kullanarak tüm üyelerimizin ortak haklarını koruyacağımızı tekrar hatırlatmak istiyoruz.

Saygılarımızla

Orkide Sitesi Yönetimi

 

 

 

 

17.10.2020

 

 

16.10.2020

 

15.10.2020

Sayın Üyeler
Su saatlerinin evlere bağlanması ile ilgili siz site sakinlerinden gelen talep üzerine yaptığımız araştıma sonucu,
malzeme+işçilik bedeli
kısa mesafe için 400 TL
uzun mesafe için 600 TL
olarak tespit edilmiştir.
Bu rakamların dışında olan fiyatlandırmalara itibar edilmemesi menfaatinize olacaktır.
Saygılarımızla
YÖNETİM

 

 

14.10.2020

Sayın Üyelerimiz,

15 Mart 2020 tarihinde yapılan Genel Kurul’da, Elektrik ve Su Ferdileşmesi için altyapı çalışmaları  ve bireyselleşmenin yapılması  için Yönetim Kurulu’na yetki verilmiştir.

Genel Kurul’da, elektrik ferdileşmesi için gerçekleştirilecek altyapı çalışmaları için abone başına 2.500 TL nin 5 taksit halinde (Nisan 2020, Mayıs 2020, Haziran 2020, Temmuz 2020, Ağustos 2020) ödenmesi karara bağlanmıştır.

Genel Kurul kararı gereği, 31 AGUSTOS 2020 itibariyle elektrik ödemelerinin süresi tamamlanmıştır.

Gelibolu Belediyesinin mücavir alanları dahilinde bulunan meskenler için İçme suyu altyapısı hizmetinin ne şekilde yapılacağı Encümen kararı ile belirlenmiş ve bu karar, Genel Kurul’dan sonra 15 Mayıs 2020 tarihinde sitemize tebliğ edilmiştir.

Encümen kararına göre, Belediye mücavir alanında bulunan meskenler için  isale hattı çalışmalarına  katkı payı olarak abone başına 3.000 TL ödenecek olup , ayrıca abonelik bedeli alınacak ve ön ödemeli elektronik su saati de abone tarafından temin edilecektir.

Orkide Sitesi ile Gelibolu Belediyesi arasında yapılan protokole göre abone başına 3.000 TL ödeme 467 abonelik için toplu olarak yapılacak olup, ödeme takside bağlanmış ve  taksitlendirme tarihleri siz Üyelerimize bildirilmiştir.

Buna göre su altyapısı için SON TAKSİDİN 10 KASIM 2020  tarihinde  ödenmesi gerekmektedir.

 Abonelik başvuruları için 10 Kasım 2020 tarihi beklenecektir. Bu tarihte belirtilen miktarı tamamlamamış olanların abonelik işlemleri yapılmayacaktır.

O tarihten sonra yapılan ödemelerde gerekli hukuki işlemler yapılmak mecburiyetinde kalınacaktır.

Elektrik altyapısı ve Su altyapısı için yapılacak ödemeler birbirlerinden ayrıdır, şu anda çalışmaları paralel olarak yürütülmektedir. Planlanan programa uyulabilmesi için her ikisi için  belirlenen son ödeme tarihlerine uyulması zorunludur.

Üyelerin cari hesaplarında  AİDAT, ELEKTRİK ALTYAPI VE SU ALTYAPI  ödemeleri için hesaplar arası aktarma yapılması mümkün değildir.

Herbirinin vadesinde ödeme planına uygun olarak ayrı ayrı yapılması gerekmektedir.

Ödemelerinizi vadesinde tamamlamanız,  su ve elektrik altyapısı çalışmalarının planlandığı şekilde projelerine uygun olarak gerçekleştirilmesini, ödemelerini tam zamanında yapan üyelerimizin hizmet almalarının gecikmemesini ve  mağduriyete sebebiyet verilmemesini  sağlayacaktır.

Ödemelerinin tamamını yapan çok sayıda Üyemiz bulunmaktadır, kendilerine çok teşekkür ederiz. Ödemelerini henüz tamamlayamamış olan üyelerimizden, vadelerinde ödemelerini tamamlamalarını ve bu konuya hassasiyet göstermelerini bekliyoruz.

Saygılarımızla

Orkide Sitesi Yönetimi

 

13.10.2020

 

12.10.2020

Sayın Üyelerimiz

Ana isale hattından evlere  su girişi bağlantı noktaları, Belediye tarafından projelendirilmiş olup yol kenarlarına konulan çizgiler ile işaretlenmiştir.

Orkide Sitesi yöneticilerinin ve çalışanlarının ana isale hattına müdahale etmesi hiçbir şekilde mümkün değildir.

Ana isale hattından evlere su giriş yerinin değiştirlmesi ve/veya ilave kazı yapılması tamamen Belediye’nin  insiyatifinde olup bu konuda kendilerine başvuruda bulunulmasını rica ederiz.

Saygılarımızla 

Orkide Sitesi Yönetimi 

 

11.10.2020

 

10.10.2020

09.10.2020

 

Sayın Üyelerimiz,

Su altyapısı çalışmalarını planlarken, siz üyelerimize mümkün olduğu  kadar rahatsızlık vermemek için, inşaat  yasağının bitmesi beklenmiştir.

Genel olarak her sene Eylül ayı sonunda  sitede nüfus azalmasına rağmen,  bu seneye özel olarak çok sayıda  üyemiz İstanbul’a dönmeyip halen sitede ikamet etmektedir. Dolayısıyla tahmin ettiğimizden  çok fazla araç trafiği ile karşı karşıyayız.

Kazı yapılan yollarda araç geçişi için uygun bir aralık bırakılmasına rağmen,  bazı sokaklara ve bağlantılı olduğu sokaklara erişim maalesef mümkün  olamamaktadır.

Su bağlantısı için kazılan yollar,  mümkün olan en kısa sürede bağlantı yapılarak kapatılmaya çalışılmaktadır.

Sizlerden,  verdiğimiz bu geçici rahatsızlık için özür diler, kazı yapılan yollara araçlar ile girilmemesini ve cadde girişlerinde uygun alanlara araçların parkedilmesini rica ederiz.

Sabrınız ve işbirliğiniz için teşekkür ederiz. 

Saygılarımızla 

Orkide Sitesi Yönetimi

 

08.10.2020

 

Sayın Üyeler

Gelibolu Belediyesinde yapılacak toplu abonelik işleminin,  su saati kutuları içinde bulunan İŞEMRİ  KULLANILARAK da yapılabileceği bilgisini aldık.

Satınalma sırasında fatura almamış olanlar işemirlerini kullanabileceklerdir. 

Bilgilerinize 

Orkide Sitesi Yönetimi 

07.10.2020

Sayın üyeler 

Abonelik işlemleri sitemiz için  toplu olarak Yönetim tarafından tek seferde  yapılacaktır..

GELİBOLU BELEDİYESİNE BİREYSEL OLARAK BAŞVURMANIZA GEREK YOKTUR!!

Su saatinizi aldığınız zaman

1.Sayaç numarası 

2.Fatura veya  İŞEMRİ  fotokopisi

3.Kimlik  fotokopisi 

4.Tapu fotokopisi 

Yönetime iletilecek, yönetim toplu olarak tek seferde abonelik ücretlerini yatırarak abonelik işlemlerini tamamlayacaktır.

Tapu ve kimlik bilgileri yönetimde olanların ayrıca tapu bilgisi vermesine gerek yoktur.

DÖKÜMANLARIN NE ŞEKİLDE TOPLANACAĞI İLE İLGİLİ SİZLERE AYRICA BİLGİ VERİLECEKTİR.

Bilgilerinize 

Orkide Sitesi Yönetimi

 

06.10.2020

Sayın Üyeler,

Gelibolu Belediyesi 05.10.2020 tarihinde sitemizde isale hattı çalışmalarına başlamıştır. Bizler de yönetim olarak yoğun bir şekilde bu konu ile ilgileniyor, biran önce sonuçlandırılması için  bizzat çalışmalara katılıyoruz .

Sizleri hergün  çalışmalar ve ilerleyiş hakkında  bilgilendireceğiz.

Sitemize hayırlı olması dileklerimizle

Yönetim Kurulu

 

 

 

04.10.2020

ÇOK ÖNEMLİ DUYURU

Sayın Üyeler,

Gelibolu Belediyesi 05. Ekim 2020  Pazartesitarihinde, sitemizde ana ishale hattı kazı çalışmalarına başlayacaktır.

Ana isale hattından bireysel abonelere çekilecek hatlar için Belediye ile sitemiz adına anlaşma yapılmış ve bu konu için bir protokol imzalanmıştır.

Malzemenin ve işçiliğin önemli bir kısmının sitemizin kaynakları kullanılarak yapılması planlanmış, böylece siz üyelerimize olan maliyet ÇOK ÖNEMLİ miktarda düşürülmüştür.

Bu Protokole göre Belediye’ye ödenecek miktar Toplam 400 TL( 200 TL kazı parası + 200 TL abonelik bedeli (depozito olarak) )dir.

Bu miktar toplu olarak (467X400 TL)  sitemiz tarafından Belediye’ye  ödenmek suretiyle bağlantı işlemi yapılacak ve  evlerin parsel girişine kadar olan bağlantı tamamlanacaktır.

Üyelerimizin su saatlerini alıp hazır bulundurmaları kendi faydalarına bağlantı  işlemini hızlandıracaktır.

Bağlantı için gerekli olan 1. Ön ödemeli eklektronik su saati ve 2.Basınç düşürücü’lerin üyelerimiz tarafından temin edilmesi gerekmektedir.

Satın almada kolaylık sağlayabilmek için   Baylan firmasının Gelibolu ana bayisi Kenan Bodur ile görüşülmüş sitemiz adına saatler ve basınç düşürücü aletler ayrıltılmıştır.

Su saati 500 TL Basınç düşürücü 100 TL tutarındadır.

Bunlar şu andaki güncel fiyatlardır, fiyatlara zam gelebileceği gözönünde bulundurulmalıdır.

Şu anda sitede ya da Geliboluda  bulunmayan üyelerimiz,  arzu ettikleri takdirde Kenan Bodur’un  aşağıdaki hesap numarasına

Üye numarası ve üye adı soyadı ve iletişim için telefon numarasını bildirerek ödeme yapmak sureti ile satın alma işlemini gerçekleştirebilirler.

Burada olmayıp su saatini satın alanların saatleri kendileri adına Baylan Bayiinden teslim alınarak evlerine getirilip bırakılacaktır.

Su saatinin montajı ve içme suyu hattının evlere bağlantısı, abonelerin kendisi ve/veya tesisatçısı tarafından yapılacaktır.

ÖZET :  Üye tarafından bireysel bağlantının tamamlanması için yapılması gerekenler,

 1. 400 TL (200 TL abonelik bedeli (depozito olarak) + 200 TL kazı ve bağlantı bedeli) Belediye’ye TOPLU OLARAK yatırılmak üzere, Sitemizin İş Bankası Caddebostan Şubesi TR 62 0006 4000 0011 0820 2631 94  nolu IBAN hesabına yatırılması gerekmektedir.

(ÖNEMLİ NOT:Üye başına 400 TL  site hesabında toplanarak liste halinde TOPLU HALDE  Belediye’ye yönetim tarafından ödenecektir, bireysel aboneler Belediye’ye ödeme yapmayacaktır)

 1. Ön Ödemeli Elektronik Su Sayacı ve Basınç düşürücü üye tarafından temin edilecektir. Marka ve modeli belirtilen sayaç alınacaktır. Üye dilediği yerden dilediği zaman sayacı temin edebilir, ancak kazı esnasında hazır bulundurulması, bağlantının tamamlanmasını hızlandıracaktır.

 Ön Ödemeli Elektronik Su Sayacı:

Marka: Baylan

Model: AK-311

 Ön Ödemeli Elektronik Su sayacı        500 TL

Basınç düşürücü                                         100 TL

 

Bağlantı işlemini hızlandımak için bu iki noktaya dikkat etmek önem arzetmektedir.

Saygılarımızla

YÖNETİM KURULU

 

 Gelibolu Baylan Bayii İletişim Bilgileri:

 Kenan Bodur

 Tel: 0545 964 17 03

Camiikebir Mahallesi Gölcük Cad No: 21/A Gelibolu (Yurtiçi Kargo yanı)

 Kenan Bodur Hesabı

Garanti Bankası 

Şube  Kodu 1105

Hesap No: 6696994

IBAN  TR 07 0006 2001 1050 0006 6969 94

 

 

28.09.2020

Sayın Üyelerimiz,
Sitede para tahsilatı bundan böyle Çarşamba günleri 12.00-16.00 saatleri arasında yapılacaktır.
Bu karar, salı günleri Gelibolu pazarı olduğu için siz üyelerimizden gelen genel istek  üzerine alınmıştır.
Bilginize

Orkide Yönetimi

 

21.09.2020

Sayın Üyelerimiz

Eylül ayı itibari ile sitede kalan üyelerimizin azalması sebebi ile bundan böyle elden para tahsil etme işi sadece Salı günleri 12.00-14.00 saatleri arasında yapılacaktır. Bunun dışında ödemeleriniz için sitemizin Iban hesabını kullanabilirsiniz.

SS Orkide Sahil Site İşletme Kooperatifi
TC. İş Bankası, Caddebostan Şubesi
TR 62 0006 4000 0011 0820 2631 94

Orkide Yönetimi

 

 

30.08.2020

Büyük Önder  Gazi MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün “Ya İstiklal Ya Ölüm” diyerek başlattığı tam bağımsızlık mücadelesinin sonunda kazanılan Büyük Zafer’in 98. Yılı kutlu olsun.
Başta ebedi Başkomutanımız MUSTAFA KEMAL ATATÜRK olmak üzere kurtuluşun  ve kuruluşun bütün kahramanlarını, büyük zaferin  mimarı  isimsiz askerlerimizi , bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi, sevgi saygı ve sonsuz minnet ile anıyoruz.
30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Orkide Sitesi Yönetim Kurulu

 

 

26.08.2020

Sayın üyemiz
15.03.2020 tarihinde yapılan Genel Kurulda oy birliği ile Yönetim Kuruluna verilen yetki gereği, 2017 yılında kafeteryada kullanılan kartlarda kalan bakiyelerin iade edilebilmesi için çalışmalarımız devam etmektedir.
Kantin kartlarında kalan bakiyelerinizin,  önceki işletmeciden tahsil edilmesi için elinizde bulunan eski döneme ait kartların ay sonuna kadar kafeteryaya teslim edilmesini rica ederiz.
Bilgilerinize
Yönetim Kurulu

 

 

24.08.2020

Sayın Üyeler,
Sitemize içme suyu bağlanması ile ilgili son durumu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Gelibolu Belediye Başkanlığı ile Sitemiz Yönetimi arasında Mücavir Alanlar İçerisinde Bulunan Yerleşkelerin İçme Suyu Abonelik Protokolu imzalanmıştır.

Gelibolu Belediyesi tarafından, sitemiz deposuna  iki büyük ana hat üzerinden içme suyu bağlantısı yapılmış olup,  şu anda sitemizde artezyen suyu kullanımına son verilmiştir. Birbirini destekleyen bu iki büyük ana hat ile Çokal Barajından gelen içme suyu sitemizin deposundan üyelerimize dağıtılmaktadır.

Yaz dönemi sonunda,  Ekim ayı ortasından itibaren Bireysel Abone bağlantıları yapılmak üzere Belediye tarafından kazılara başlanacaktır, bu tarihten itibaren mevcut şebeke kullanılamıyacaktır.

Bildiğiniz üzere 06.02.2020 tarih ve 12 sayılı Gelibolu Belediye Başkanlığı Meclisi kararı ile Gelibolu Belediye Başkanlığı sorumluluk sahası içerisinde yapılacak içme suyu hatlarının harcamalarına katılım payı olarak,  Bireysel Abonelerden 3.000,00 (Üç Bin)TL/abone alınacaktır.

Yapılan protokol ile bu ödeme bir programa bağlanmıştır.

1. Toplam bedelin %50 si ((467 üyelik X 3,000.00 TL) / 2) olan 700,500.00 TL, ön protokol yapılarak, suyun depolara aktarılmasından hemen sonra peşin olarak ödenmiştir. (Abone başına 1,500.00TL)
2. Kalan miktarın taksitler halinde ödenmesi protokol ile karara bağlanmıştır.

Şu ana kadar 3,000.00 TL nin tamamını ödeyen çok sayıda üyemiz bulunmaktadır. Kendilerine çok teşekkür ederiz.

Ödemelerini henüz tamamlamayan üyelerimizin plana bağlı kalarak, aşağıdaki şekilde ödeme yapmaları gerekmektedir.

• Daha önce duyurduğumuz 1,000.00 TL ödemeyi  yapan üyelerimiz, peşinatı karşılayabilmek için  30 Ağustos tarihine kadar 500.00 TL

• 10 Eylül 2020  tarihinde 500.00 TL
• 10 Ekim 2020 tarihinde  500.00TL
• 10 Kasım 2020 tarihinde 500.00TL

Ödeme yapmayan üyelerimizin Belediye’nin ücretsiz su bağlayacağını umut etmemeleri, yapılan protokol gereği Abone olabilmek  için ödeme şartı olduğu ve aksi durumda Gelibolu Belediyesi tarafından abonelik işlemi yapılmayacağının bilinmesi gerekmektedir.
Bu ödeme planı kesindir ve karşılıklı imza altına alınmıştır, daha sonra ödeme yapmayı düşünen üyelerimize gecikme bedeli tahakkuk ettirilecektir.

İçme suyunun Güneyli Bölgesi’nde öncelikle sitemize bağlanması için canla başla çalışan Gelibolu Belediye’sine çok teşekkür ederiz. Bizler de Yönetim Kurulu olarak sizlere sağlıklı içme suyunu ulaştırabilmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Saygılarımızla
Yönetim KURULU

 

 

31.07.2020

Sayın Orkide Sitesi Üyeleri
Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlarız.
Sevgiyi ve güzellikleri paylaşacağımız, dostça ve kardeşçe bir arada olacağımız; barış ve huzur dolu güzel günlerde nice bayramlar kutlamak dileğiyle.
Saygılarımızla
Yönetim Kurulu

Not: Pandemi sebebiyle geleneksel bayramlaşmamızı bu bayram gerçekleştiremiyeceğiz bilgilerinize.

 

07.07.2020

 

unknown.jpg

 

 

unknown.jpg

 

 

 

26.06.2020

Sayın Üyeler
Devam eden pandemi sürecinde alınması gerekli önlemler kapsamında bulunduğumuz ilçede /şehirde maske takma zorunluluğu vardır.
27 Haziran 2020 tarihi itibariyle
Orkide Sahil Sitesi Lokaline ve Marketine maskesiz kişilerin girmesine kesinlikle izin verilmeyecektir.
Maske takmayan kişilere market ve lokalde hizmet verilemiyeceğini üzülerek bildiririz.
Bu konuda çalışanlara ısrarcı olmamanızı rica ederiz.
Tüm açık ve kapalı mekanlarda sosyal mesafe kuralına uymak kendi sağlığınız ve komşularımızın sağlığı için çok önemlidir.
Maske ve mesafe kuralına uyulmasını rica ederiz.
Saygılarımızla
Yönetim

 

20.06.2020

DUYURU:

Sayın Üyeler
Pandemi döneminde konulan sokağa çıkma yasakları vs. kısıtlamalar sebebi ile sitemizde inşaatlar tamamlanamamıştır.
Bu durumdaki üyelerimize kolaylık sağlayabilmek amacı ile  “inşaat yasağı” başlangıç tarihinde değişiklik yapılmıştır.
15 Haziran 2020 tarihinde başlayacak  olan inşaat yasağı  Yönetim Kurulumuzun kararı ile 28 Haziran 2020 tarihine ertelenmiştir.
Bu tarihten sonra diğer komşularımıza da huzurlu bir tatil ortamının sağlanabilmesi için bu kurala riayet edilmesini önemle rica ederiz.
Aksi durumda  para cezası uygulanacağını üzülerek bildiririz.

Bilgilerinize
Yönetim Kurulu

 

01.06.2020

DUYURU

Sayın Üyeler ,

Bilindiği üzere sağlıklı, temiz ve kesintisiz şebeke suyu kullanımına ve bireysel abonelik sistemine geçilmek üzere sitemizin Genel Kurulu 15.03.2020 tarihli toplantıda karar alarak bu konudaki çalışmalar ve yatırım için Yönetim Kurulumuza yetki vermiştir.

Verilen yetki ve alınan karar gereği, bu konuda çalışmalara başlanmış, ancak ‘’COVID-19 Karantinası’’ dönemine denk geldiği için, kamu kurumları ile yapılan görüşme ve anlaşma süreci yavaş ilerletilebilmiştir.

Gelinen noktada, Gelibolu Belediyesi ile yapılan anlaşma ile  şebeke suyu için bireysel olarak aboneliklerin oluşturulması ve altyapı çalışmalarının ilk aşaması sonuçlandırılmak üzeredir. Bu aşamada köyden alınan su kesilerek, şebeke suyu kullanıma alınacaktır, su hizmetinin kesintiye uğramaması için çalışmalar titizlikle yürütülmektedir.

Gelibolu Belediyesi’ne Kooperatifimiz tarafından üyeler adına toplu olarak ödeme yapıldıktan sonra şebeke suyu kullanımına erişilebilecektir. Gelibolu Belediyesi, sitemizin Üyelik başına 1. Taksit olarak 1.000TL şebeke suyu bağlanma bedeli ödemesini beklemektedir.

Kuyu suyu kullanımına son verilecek olup, bu süreçte su kesintisi yaşanmaması için, bütün üyelerimizin, 15 gün içerisinde 1.000 TL şebeke suyu bağlantı payının 1. taksidini sitemiz hesabına ödemesini rica ediyoruz.

Sitemizin temiz, sağlıklı ve kesintisiz şebeke suyuna ulaşabilmesi ve her üyenin kullandığı kadar su bedeli ödemesi bütün üyelerimizin ortak arzusudur. Sitemize her anlamda değer katacak bu amaca hizmet edebilmek için bütün imkanlarımız ile çalıştığımızı bilmenizi isteriz. Sürece destek verecek her türlü katkınızı bekliyoruz.

Sağlıklı günler dileriz

 

Saygılarımızla

YÖNETİM KURULU

 

26.05.2020

ÖNEMLİ DUYURU:

Sayın Üyeler,

Bilindiği üzere, TC. İçişleri Bakanlığı’nca yayınlanan genelge ile 65 yaş ve üzeri vatandaşlara başvurmaları durumunda, tek yön gidiş olmak üzere seyahat izni verilmektedir.

Bu kapsamda başvuru yaparak seyahat izni alan kişiler ve beraberindekiler, şehir değişikliği yapmaları halinde yetkili makamlara yer değişikliğini bildirmeleri ve 14 gün evde karantina uygulamaları gerekmektedir.

65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkma yasağı yeni geldikleri şehirde de devam etmekte olup, kanuna aykırı davranmaları durumunda cezai sorumlulukları bulunmaktadır.

Bu kapsamda, sitemize gelecek olan siz sayın üyelerimizin sitemiz çalışanlarından EFRAHİM SALMAN’ı  0546 236 71 71 nolu telefonundan arayarak bilgi vermeniz durumunda, sizin adınıza Jandarma Karakolu’na adres değişikliği bildirilecek ve Jandarma tarafından
COVID-19 ‘a ilişkin Evde İzlem  Bilgilendirme ve Onay Formu imzalatılarak 14 günlük karantina uygulaması  başlatılacaktır.

İzin başvurusu kabul edilen 65 yaş ve üzeri vatandaşların bilgileri sistem tarafından otomatik olarak aile hekimine bildirilecek ve kayıtlı oldukları aile hekimleri tarafından 14 gün boyunca takipleri yapılacaktır.

Karantina uygulamasından sonra 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın kanunda belirtildiği şekil ve sürelerde sokağa çıkmasına izin verilecektir.
Bu konudaki tek yetkili Jandarma Komutanlığı’dır.

Şehir değiştirildiğinde, adres değişikliğinin resmi makamlara bildirilmesi, tamamen kişinin kendi sorumluluğundadır, Yönetimimizin bu konuda herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yönetimimizin site içinde düzenin sağlanması ve üyelerimizin sağlığının korunması için tedbirler almak ve gerekli uyarıları yaparak Jandarmayı bilgilendirme yükümlülüğü vardır.

Yönetim olarak, sitemize geldiğinizi bize bildirmeniz durumunda, siz üyelerimizin adres değişikliğinin ilgili kurumlara aktarılması hususunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Düzenin sağlanmasına yardımcı olmanızı, uyarılara dikkat ederek hassasiyet göstermenizi önemle rica eder, sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla
YONETİM KURULU

 

unknown.jpg

 

24.05.2020

Sayın Üyeler,

Ramazan Bayramının tüm dünyamıza, sağlık, barış ve huzur getirmesini dileriz. 

Sağlıklı günlerde aileleriniz ve sevdiklerinizle kucaklaşabilmenizi diler, nice güzel bayramlar dileriz.

Hep birlikte güzel günlere erişebilmek dileğiyle.

Saygılarımızla 

YÖNETİM KURULU

 

18.05.2020

Sayın Üyeler
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan gelen emir gereği, sitemizin çöplük olarak kullandığı alanın yarın itibariyle boşaltılması gerekmektedir.
Emir gereği çöplerin bu alana bırakılması ve/veya bu alanda yakılması yasaklanmıştır.
Bugün 18.05.2020 tarihi itibariyle saat 18.00 de son defa bahçe atıkları, (budama ve temizleme sonucu ortaya çıkan ağaç, ağaç dalı, bitki dalı gibi atıklar) sitemiz aracı ile toplanarak bu alanda biriktirilecektir.
Yarın kiralanan bir araç ile bu alandan Çevre Bakanlığı tarafından uygun görülen bir alana bırakılmak üzere alınacaktır.
Yeni bir düzenleme yapılana kadar, uzunca bir süre bahçe atıklarının site yönetimi tarafından toplanması maalesef mümkün olamıyacaktır.
Sitede bulunan komşularımızdan bahçe atığı olanların bugün saat 18.00 den önce kapılarının önlerine bırakmalarını, yarından itibaren bırakılan atıkların alınamıyacağını üzülerek bildiririz.
Saygılarımızla
Yönetim Kurulu

 


23.04.2020

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100.Yılı  ve  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bütün milletimize kutlu olsun.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün yolunda nice güzel bayramlarımızı hep birlikte kutlamak dileğiyle.

YÖNETİM KURULU

 

21.03.2020

ÖNEMLİ DUYURU:

Üyelerimiz ile iletişimi daha etkili hale getirebilmek için yeni bir wapp iletişim hattı kurulmuştur. Toplu Mesaj Listesi oluşturulmuş ve tüm üyelere OTOMATİK olarak, bilgisayardan gönderilmektedir .

Bu Wapp hattından bilgi almak için  0536 037 13 94 Nolu telefonu  telefonunuza kaydetmeniz gerekmektedir. (ORKIDE  BILGI şeklinde kayıt ederseniz mesajları da bu şekilde alabileceksiniz)

Her Üyelik Numarası için sadece 1 adet ÜYEMİZ bu listeye dahil edilmiştir.

Eğer henüz mesaj almadıysanız, isim soyadı ve Üye numaranızı 0536 037 13 94 nolu telefona SMS göndererek mesaj alamadığınızı bildiriniz ya da bu şekilde mesaj almak istemiyorsanız, yine SMS ile bu telefon numarasına bilgi veriniz.

LÜTFEN BU HATTI TELEFON İLE ARAMAYINIZ ve WAPP MESAJLARINA CEVAP YAZMAYINIZ. TOPLU MESAJ LİSTESİ OLUŞTURULDUĞU İÇİN BU NUMARADAN SESLİ YANIT YA DA WAPP MESAJINA CEVAP VERME OLANAĞI YOKTUR.

Saygılarımızla

 

21.03.2020

Sayın Üyemiz,

15.03.2020 tarihinde yapılan genel kurulda elektrik ferdileşmesi ile ilgili yetki alınmış olup tüm üyelerimizin

1.Tapu Kopyası
2.Yapı Kullanma izin Belgesi (iskan)Kopyası. BU BELGE EĞER TAPUDA ARSA YAZIYORSA GEREKLİDİR.

3.Kimlik  belgelerinin ön arka kopyası

bize ulaştırması gerekmektedir.Belediye Başkanı ile yapılan görüşmede elektrik kazı işlemleri bitmeden suyun bağlanamayacak olması Nedeniyle suyun da bağlanabilmesi için evrakların bir önce tamamlanması  önem arz etmektedir.

Bu evrakları ACILEN

orkidesahilsite@gmail.com adresinden bize ulaştırmanız

ya da bu işlemleri yapacak olan  Elektrik Mühendisi İbrahim Erdoğan ( 05327890017) ile görüşerek belgeleri Wapp  veya mail ile  ibrahim@erdoganmuhendislik.com
ulaştırmanız  önemle rica olunur.

YÖNETİM

Acilen İstenilen  Evraklar
1. Tapu kopyası
2. Yapı Kullanma izin belgesi  (iskan) kopyası
BU BELGE EĞER TAPUDA ARSA YAZIYORSA GEREKLİDİR.
3. Nüfus cüzdanı ön arka kopyası

 

 

20.03.2020

14.03.2020

ELEKTRİK VE SU FERDİLEŞMESİ DURUM DEĞERLENDİRMESİ

Sayın Üyelerimiz,

03.08.2019 tarihli bilgilendirme toplantısında, Elektrik ve Su Ferdileşmesi için üyelerimize ön bilgilendirme yapılmıştır.

Elektrik ve suyun ferdileşmesi Sitemizin kurumsallaşmasına, genel giderlerin azalmasına, elemanlarımızın işçilik için zamanlarından tasarruf edilmesine ve dolayısıyla kaynaklarımızın Sitemizin diğer ihtiyaçları için kullanılmasına imkan sağlıyacaktır!

Bilindiği üzere 2018 yılında  Kamil Özkan döneminde başlatılan elektrik ferdileşmesi  işlemleri tarafımızdan devam ettirilmektedir.

Çalışmaların resmi olarak başlatılabilemesi için 03.08.2019 tarihinde üyelerimizden  3 adet evrak ve ön ödeme için 500 TLtalep edilmişti.

Bu talep üzerine 31.12.2019 tarihi itibariyle 239 adet üyemiz ödeme yapmış, 310 adet üyemiz evraklarını eksiksiz olarak teslim etmiştir.

Toplanan evrak sayısı yeterli olmadığından UEDAŞ’a evraklar teslim edilmemiştir.

EĞER EVRAKLARIMIZ TAMAMLANMIŞ OLSAYDI ŞU ANDA ELEKTRİK VE SU BAĞLANTILARIMIZ TAMAMLANMIŞ OLACAKTI.

 

ELEKTRİK :

UEDAŞ,dosyaları teslim alıp, mühendisler tarafından ön çalışma ve fizibilite çalışması yapıldıktan sonra aktarma işlemleri başlayabilecekti. Ancak evraklar tamamlanamadığı için çalışmalar başlatılamadı.

Orkide Yönetimi olarak,

Harita Mühendisi çağrılıp direk tespiti yapılmıştır,

Direklerin yerleri belirlenmiş,

Değişecek direkler tespit edilmiştir.

Aplikasyon projeleri hazır beklemektedir.

Evrakların tamamlanması halinde işlemler derhal başlatılacaktır.

Şebeke yenilenirken, mevcut şebeke kullanılacağı için eskilerin ne durumda olduğu ve ne kadarının işe yarayacağı bilinmediğinden net maliyet oluşturulamamaktadır. (Direk yerleri değişeceği için mevcut ALPEK ‘lerin hangilerinin kullanılacağı uygulama sırasında belli olacaktır)

Uygulama başlatıldığında, evrak vermeyenler elektrik hizmeti  alamıyacaktır.

İşlemlere başlanıldığında, evrakları tamam olan üyelerimizin sayısı ve evlerinin yeri dikkate alınarak TOPLAM MALİYET  hesaplanacağından,  zamanında evraklarını vermeyen üyelerimiz daha sonra sisteme dahil olmaları halinde, standart işlemler dışındaki masraflar kendilerine yansıtılmak zorunda kalacaktır.

Çalışmalara tamamı evraklarını vermiş olan sokaklardan başlanacaktır.

ELEKTRİK ŞEBEKESİNİN FERDİLEŞMESİNİN MALİYETİ:

(Mevcut malzemelerden sağlam olan direkleri, kabloları ve kendi işçilerimizi kullanarak )

max 2000 TL/abone  (Tahmini Bedel)

Sıfırdan yapılırsa                                              max 5000 TL/abone (alınan teklife dayanarak)

 

MEVCUT ELEKTRİK ŞEBEKESİNİN DEZAVANTAJLARI:

 1.Her sene yenileme, onarma çalışmaları sırasında kablo değişimi ve arızaya müdahale için harcanan para

TOPLAM MALİYET                                          155.000 TL/yıl  

Işçilik   + Malzeme (tel, kablo, sigorta, sarf malzeme maliyeti) + Kaçak Kayıp ve Sokak lambaları gideri

Bu gider elektrik ferdileşmesi sonucunda UEDAŞ’a aktarılacak, sokak lambaları elektrik gideri Belediye tarafından karşılanacaktır.

 1. Üyelerimiz, şu anda şantiye elektriği kullanılmamasına rağmen, birim fiyat üzerine bindirilen ilave maliyetler nedeni ile 0,85TL/KW ödemektedirler. Ferdileşme yapılması sonucunda elektrik 0,54 TL/KW birim fiyattan tüketilecektir.

3.Sitemizde Kaçak Elektrik kullanımı önlenemediği için, bundan doğan bedel de maalesef aidatlarımızdan ödenmektedir.

Bu adaletsizlik ortadan kalkacak, maliyet düşecek  ve bu konudaki sorumluluk UEDAŞ’a geçecektir.

4.Trafo kayıpları

Kayıp Kaçak bedeli

Sezon dışı aylar için için ortalama                        8.000 TL/ay

Sezonda                                                                15.000 TL/ay

Kayıp kaçak bedeli maliyeti

4X 15.000 TL

8X 8.000 TL

Toplam 124.000 TL/yıl dır.

 Bu bedel Üyelerimizin aidatlarından ödenmektedir.

Kayıp kaçak bedelinden yılda yaklaşık 124.000 TL tasarruf edilecek olup, Bu bedel de UEDAŞ’a aktarılacaktır.

5.Ferdileşme gerçekleştiğinde, sitemiz sadece Arıtma, Kamera sistemi ve Ortak kullanım alanlarında tüketilen elektrikten sorumlu olacaktır.

Örnek : OCAK 2020 ayında üyelerimizden toplanan elektrik tüketim bedeli 800 TL, ödenen tutar 6.712 TL dir.

6.Eskiyen ve arızalanan elektrik sayaçlarının bedeli de üyelerimiz tarafından ödenmektedir. Elektrik sayacı değişim bedelinden tasarruf edilecektir.

7.Elektrik sayaçlarının okunması, hesaplanması ve paranın tahsil edilmesi sorumluluğu UEDAŞ’a geçecek, Sitemiz için İşgücü ve zaman tasarrufu sağlanacaktır.

 

SU:

 Suyun Ferdileşmesi Yönetimimizin öncekli konusudur, ancak elektrik projesi bitirilemediği için su çalışmalarına  başlanılamamaktadır. Suyun ferdileşmesi gerçekleştiğinde,MALİYETİ DÜŞÜK ,TEMİZ, KESİNTİSİZ suya erişim sağlanacaktır. 

Projeler hazır olup, onayları çıkmış vaziyette beklemektedir. Elektrik projesi tamamlandığı anda Gelibolu Belediye Başkanı Sn. Mustafa Özacar su çalışmalarına başlayacağını ifade etmiştir.

SU ŞEBEKESİNİN FERDİLEŞMESİNİN MALİYETİ:

Su bağlantısı için Üyelerimize düşecek abone bedeli toplam 3000TL/ üye dir. (Belediyenin Talebi)

Bu bedel doğrudan Belediye’ye ödenecek  ve Belediye bu bedel karşılığında evlere kadar su bağlantısını yapacaktır.

Mevcut su şebekesinin dezavantajları :

1.Mevcut su altyapısı eski olduğu için bakım masrafı ve işçilik için harcanan zaman çok fazla olup, şebekenin eski olmasından dolayı Günlük yaklaşık 35 ton Su kayıp edilmektedir.

4 ay X 30 gün X 35 ton= 4200 ton/sezon    su kaybedilmektedir.

4.200 X 4.5 TL = 18.900 TL(Şebekenin eski olması nedeniyle boşa giden suya ödediğimiz bedel)

Bu kayıp yıllık 5.000 tonu bulmaktadır.

Bu çok yüksek bir miktar olup, sitemize maliyetinin yüksek olmasına ilaveten, dünyamızda zaten kısıtlı olan ve tasarruflu kullanmak mecburiyetinde olduğumuz temiz su kaynaklarının harcanmasına yol açmaktadır.

2.Haksız su kullanımına engel olunamamaktadır. Üyeler arasında adaletsizliğe sebep olan bu durumun düzeltilmesi birinci önceliğimizdir. Su ferdileşmesi gerçekleştiğinde herkes kullandığı kadar su bedeli ödeyecektir.

3.Şu anda kullandığımız su, kuyu suyu olduğu olduğu için ve ayrıca evlerde su depolarında da beklediği için mikrop üretmektedir.Bu şekilde kullanımı sağlık açısından son derece sakıncalıdır. Yaz aylarında hasas kişilerde çok sayıda sindirim sistemi hastalığına sebep olmaktadır.

İnsan sağlığı için tehdit oluşturan bu durum düzeltilecek ve Üyelerimizin TEMİZ SUYA erişimi sağlanacaktır.

4.Kuyu suyu kapasitesinin yetersizliği nedeni ile 2 günde bir verdiğimiz su yerine KESİNTİSİZ suya erişim sağlanacaktır.

5.Şebeke suyunun basıncı standartlara uygun olacaktır.

6.Su dağıtımı için kullanılan motorların elektrik , bakım ve tamir masraflarından tasarruf edilecektir.Motorların arızalanması nedeniyle yaşadığımız su kesintilerinin önüne geçilecektir.

7.Evlerimizde suyu depolarımızdan evlerimize verebilmek için kullanılan hidroforların elektrik, bakım ve tamirat bedellerinden üyelerimiz tasarruf edecek, ev tipi hidroforlarda sıkça yaşanan arızaların sebep olduğu su kesintilerinin önüne geçilecektir.

8.Sitemiz, sağlıklı olmadığını düşündüğümüz, kapasite sıkıntısı olan, kesintiye uğraması ya da verilmesi bizim elimizde olmayan ‘’Kuyu Suyu ‘’için  Muhtara 2019 yılında 46.908 TL ödemiştir. Su ferdileşmesi gerçekleştiğinde bu masraflardan tasarruf edilecektir

9.Su tesisatı tamir, bakım ve malzeme gideri olarak 2019 yılında 40.000TL harcanmıştır. Su Ferdileşmesi gerçekleştiğinde bu masraflardan da tasarruf edilecektir.

Bilgilerinize

Yönetim Kurulu /14.03.2020

 

 

 

13.03.2020/ saat 12.30

Sayın Üyelerimiz,

Halk sağlığını tehdit eden virüs ile ilgili ortak endişelerimiz var.

Pazar günü yapılması planlanan Genel Kurul’da ortak bir kapalı alanda bulunmanın sağlık açısından tehdit ve endişe oluşturması bizleri de düşündürüyor.

Yönetim Kurulumuz, Genel Kurul tarihi ve  yeri ile ilgili süreci  kanunda belirtildiği şekilde işletmiş ve toplantı tarihini belirleyerek, Ticaret Bakanlığı’na başvurmuştur ve Ticaret Bakanlığı tarafından 2 adet Hükümet Komiseri Kurulda görevli olarak atanmış bulunmaktadır.

Ortak endişelerimiz nedeni ile Yönetim Kurulu üyelerimiz

1.Hükümet Komiserini,

2.Ticaret Bakanlığı’nı ve

3.Ticaret Bakanlığı İstanbul Ticaret İl Müdürlüğü Kooperatifler Bölümünü arayarak,

Genel Kurullar ile ilgili bir iptal edilme durumu olup olmadığını tekrar teyid etmiştir.

Maalesef dün açıklanan Bakanlar Kurulu kararı kapsamında bahsedilen toplantılar Genel Kurul’lar için geçerli değildir.

13.03.2020 tarihi saat 12.00 itibariyle bu yönde alınmış bir karar bulunmadığı için  ‘’Şirketlerin ve Kooperatiflerin Genel Kurulları’nın’’ Hükümet Komiser’lerinin gözetiminde ve  uygun sayıya ulaşılması durumunda,  belirlenen tarih, saat ve yerlerde önceden planlandığı şekilde yapılacağı, bunun iptal edilebilmesi için Yönetim Kurulumuzun yazılı, sözlü ya da bizzat başvuru yapamıyacağı ifade edilmiştir.

Sonuç olarak: Ticaret Bakanlığı’nın Genel Kurullar ile ilgili olası bir  iptal kararı vermesi durumunda, durum Genel Kurulumuz için atanan Hükümet Komiserlerine bildirilecek, onlar vasıtası ile bize bildirim yapılacaktir.

15.03.2020 tarihine kadar Bakanlık tarafından,  aksi bir karar verilmediği sürece Orkide Sahil Site İşletme Kooperatifinin 15.03.2020 tarihinde yapılacak olan Genel Kurulu, belirtilen saat ve yerde gerçekleştirilmesi kanuni zorunluluktur.

Genel Kurul Toplantısının ertelenmesi ya da iptali konusunda Yönetim Kurulumuzun yetki ve sınırları kanun ile tarif edilmiştir.

Genel Kurulun yapılmaması ya da Yönetim Kurulunu oluşturan asil ve yedek üyelerinin tamamının belirtilen tarih ve saatte hazır bulunmaması durumu suç teşkil etmektedir.

 

Bu konu ile ilgili olarak Vatandaş olarak bilgi edinme hakkınızın olduğunu, Bakanlık ya da İl Ticaret Müdürlüklerine bizzat başvurarak da bilgi edinebileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Ticaret Bakanlığı İstanbul Ticaret İl Müdürlüğü Kooperatifler Bölümü 0212 514 21 30 Nolu telefondan

Ticaret Bakanlığının 444 8 482 Nolu hattından

Sağlık Bakanlığının 184 Nolu hattından

Kişisel olarak başvuruda bulunarak bilgi alabilirsiniz.

Gelişmeleri takip ediyoruz. Olası bir iptal durumu,  Web Sitemiz ve SMS bilgilendirmesi   ile tarafınıza duyurulacaktır.

Bilgilerinize

Saygılarımızla

Yönetim Kurulu

13.03.2020/12.30

 

12.03.2020/ saat 23.30

Üyelerimize bilgilendirme,

Bugün gün içinde gelen sorulara toplu olarak yanıt verebilmek ve site sakinlerimizin kafasında soru işareti yaratan konuları açıklığa kavuşturabilmek amacı ile ”Kanuni Zorunluluklarımızın”  tekrar ifade edilmesinde fayda görüyoruz.

Orkide Sahil Site İşletme Kooperatifi Ticaret Bakanlığı’nın 1163 Sayılı Kooperatifler Kanunu hükümlerine tabidir.

Bu kanunun 45. Maddesi gereğince Olağan toplantının her hesap devresi sonundan itibaren 6 ay içinde ve en az yılda bir defa yapılması zorunludur.

Yerleşik uygulama her sene Mart ayında bu toplantının yapılması şeklindedir ve o şekilde düzenlenmiştir.

EK2 Madde de Cezai Sorumluluk Başlığı altında, 2. Fıkrada Genel Kurulu Olağan toplantıya çağırmayan Yönetim Kurulu üyeleri ile, 2nci maddenin dördüncü fıkrasına, 8nci maddenin ikinci fıkrasına, 16. Maddenin birinci fıkrasına, 66.ncı maddenin ikinci fıkrasına ve 90 ncı maddenin üçüncü fıkrasına aykırı hareket eden Koopearatif ve Üst kuruluşların Yönetim Kurulu Üyeleri, altı aya kadar hapis ve otuz günden üçyüz güne kadar adli para cezası ile cezalandırılırlar denmektedir.

Orkide Sahil Site İşletme Kooperatifinin merkezi İstanbul İli dir. Kopperatif Ana sözleşmesi Madde 26 gereği Genel Kurul kooperatif merkezinin bulunduğu yerde toplanır.

Genel Kurul tarihi ile yeri ve gündemi toplantıdan en az 15 gün önce kooperatif merkezinin bulunduğu yerdeki Valiliğe (Bakanlık Taşra Teşkilatı) yazılı olarak bildirilir ve Yönetim Kurulu’nun Genel Kurul’un tarihini değiştirme yetkisi yoktur.

Bilgilerinize

Yönetim Kurulu

 

 

12.03.2020 / saat:  12.00

Sayın Üyeler

Ülkemizde de vaka görülen ve hepimizi endişelendiren Corona Virüsü (covid-19) salgını sebebi ile Sağlık Bakanlığı’ndan aldığımız görüş doğrultusunda sizleri bilgilendirmek istiyoruz.
Bugün saat 11.30 itibari ile Sağlık Bakanlığı tarafından alınmış, toplantı ve seminerlerin yasaklanması, seyahat özgürlüğünün kısıtlanması ile ilgili bir karar olmadığı tarafımıza sözlü olarak bildirilmiştir.
Yapılan telefon görüşmesinde henüz böyle bir iptal kararı olmadığı, olması durumunda Bakanlığın sosyal medya hesaplarından yayınlanacağı ve takipte olunması gerektiği tarafımıza bildirilmiştir.
2020 senesi Yaz Sezonu için hazırlık ve planlamaların yapılabilmesi, çalışmaların tamamlanabilmesi ve gelişmeler ile ilgili bilgilendirmelerin yapılabilmesi için 15.03.2020 tarihinde planlanan ve duyurusu yapılan Genel Kurul toplantısı önem arz etmektedir.
Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak olası bir iptal durumu yaşanana kadar, Genel Kurul toplantımızın 15.03.2020 tarihinde planlandığı şekilde yapılmasına karar verilmiştir.
Gerekli hijyen tedbirlerinin ve korunma önlemlerinin alınarak, toplantıya katılmanızı rica ederiz.
Bu konuda endişe duyan ya da sağlık sorunu yaşayan Sayın Üyelerimizin, yazılı bir dilekçe ile , anne baba kardeş ya da evlat gibi “birinci derece” akrabalarını görevlendirerek kendilerinin yerine katılımını sağlamasını rica ederiz.
Güzel, sağlıklı ve huzurlu bir yaz dönemi geçirebilmek için toplantıya katılıp fikirleriniz ile katkıda bulunmanızı önemsiyoruz.
Sağlık Bakanlığı’nın konu ile ilgili açıklamalarını takip ederek olası bir değişiklik durumunda sizleri bilgilendireceğiz.
Sağlıklı günler dileriz
Yönetim Kurulu

 

28.02.2020

Dün yaşanan hain saldırıda, hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allahtan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabır dileriz. Yaralı askerlerimize acil şifalar dileriz.

Milletimizin başı sağolsun.

Yönetim Kurulu

 

28.02.2020

Sayın Üyeler,

15.03.2020 Tarihinde yapılacak Olağan Genel Kurul Çağrı mektubu, Bilanço Gelir Gider ve Bütçe Gerçekleşme oranları aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

Saygılarımızla

Yönetim Kurulu

 

 

 

29.11.2019

Sayın Üyeler

Sitemizin Elektrik Ferdileşmesi ile ilgili proje sorumlusu İbrahim Erdoğan’ın verdiği bilgilerin, Yönetim Kurulumuzun onayı ile üyelerimize duyurusunu aşağıda bulabilirsiniz.

Bilgi alınmasını rica ederiz.

YÖNETİM KURULU

 

 

ORKİDE SİTESİ YÖNETİMİNE

Trafonuzun devir işlemlerine başlamış bulunmaktayız.

Gerekli evrakları toplama sürecimiz devam etmektedir.

Tüm  sitenin evrakları toparlanma süreci bittikten sonra direklerin UEDAS ‘ın istediği hale getirilmesi ( uygun olmayanların demontaj edilmesi ve yerine yeni direkler dikilmesi , uygun olanların bakımlarının yapılması ) , Enerji Nakil hattının uygun olmayanların değişimi ve bakımı yapılacaktır.

Direk dikimi ve hat bakımı yapıldığı sırada isteyen üyeler ev içi tesisatlarının bakımını ve UEDAŞ’ın istediği hale getirilmesi işlemini yaptırabilir. Evin içerisinde yapılması gerekenler aşağıda  belirtilmiştir.

1.Ev içerisindeki sigorta kutusunda en az 7 adet sigorta olmak zorundadır.

2.Evin içerisindeki sigorta kutusunda bulunan sigortalar B tipi olmak zorunda ve 6A,10A,16A olmak zorundadır.

3.Evin içerisinde bulunan prizlerin tümüne topraklama hattı gitmek zorunda,priz hatları 2,5 luk ışık hatları en az 1.5 luk kablo ile yapılmak zorundadır.

4.Islak zeminler  dediğimiz  Banyo,Balkon,Wc,,Teras gibi yerlerde bulunan lambalar kapaklı tip(Glop) olmalı ve yine burada bulunan prizlerde kapaklı tipte olmalıdır.

5.Mutfakta tezgah üzerinde bulunan prizler kapaklı tip olmak zorundadır.

6.Binanın topraklama hattı yapık olmak zorunda ve en az 2 adet topraklama kazığı gömülü olmalı bu toprak kazıklarından pabuç ve 1*16 lık kablo ile panoya topraklama hattı gitmeli ve buradan irtibatla siğorta kutusuna gitmelidir.

7.Binaların sayaçlarının olacağı panoların içi 2 bölmeli olmalı giriş sigortası ,Kaçak akım rölesi ve sayaç  bir bölmede çıkış sigortası ayrı bir bölmeye montajı yapılmalıdır.

8.Sayaç Panosunda bulunan Sayaç bölümündeki sigorta C tipi , çıkış bölümündeki  sigorta B tipi olmalıdır.

9.Ahşap kısımlardan geçecek kablolar antiğron kablo olmalı ve kablo kanalı içerisinden götürülmelidir.

 

Söz konusu işler hakkında genel bir fiyat verilememektedir. Her evde yapılacak olan iş farklı olduğu için kişisel olarak fiyatlandırma keşif yapılarak verilecektir.

Anlaşılmaması durumunda elektrik tadilatını yapacak olan elektrikçinin Elektrik Mühendisiyle irtibat kurması ve bilgi alması gerekmektedir.(0532 789 00 17-İbrahim ERDOĞAN)

Site içerisinde yapılacak olan direk değişimleri, demontaj montaj işlemleri, enerji nakil hattı bakım onarım işlerinin fiyatlandırılabilmesi için  Elektrik Mühendisi tarafından tasarlanan Tesis Devir projesinin onaylanması ve onaylı projeye göre fiyatlandırma yapılması gerekmektedir. Site sakinleri evraklarını eksiksiz teslim ETMEDİĞİ için proje onaya sunulamamakta ve fiyat ortaya çıkamaktadır. Fakat 31 Aralık 2019 tarihinden sonra kalan kişiler beklenilmeyecek ve proje onaylatılacaktır. Evraklarını vermeyenlerin elektrik abonelikleri OLMAYACAK ve enerjileri kesilecektir.

Direklerin ve tesisatların yapımı ve onarımı bittikten sonra Çanakkale UEDAS ile geçici kabul işlemi yapılacak ve direklerin geçici kabul işlemi bittikten sonra her evin elektrik iç tesisat kontrolü yapılacak uygun olanların elektrikleri bağlanacak uygun olmayanların elektrikleri bağlanmayacak uygun hale getirildikten sonra bağlanacaktır.

Söz konusu işlemler devam ederken evraklarını teslim etmeyenler elektrik abonesi olamayacak , daha doğrusu ELEKTRİKSİZ KALACAKLARDIR.

Evrak teslim süresinin son tarihi 31 Aralık 2019 dur.

Elektrik Mühendisi

İbrahim Erdoğan

0532 789 00 17

 

 

23.09.2019

Değerli üyeler “Su Arızaları” ana hatlarda ise yönetim tarafından  giderilecektir. Bunun dışındaki arızalar üyenin kendisi tarafından yaptırılacaktır.

BIlgilerinize arz ederiz

YÖNETİM  KURULU

 

06.09.2019

Sayın Site Sakinleri,

Su ve elektriğin ferdileşmesi için yapılan çalışmalar ve ön ödeme için toplanan 500 TL avans, bazı site sakinlerimizce konu üzerinde bilgi alma gereği doğurmuştur.

Son durum şöyledir:

Yazın, lokalde yapılan toplantıda Yönetim, su ile ilgili çalışmaların başladığını yapılan fizibilite gereği 2.200 TL hane başı masraf çıktığını bunun da 4 taksitte 550 TL. olarak tahsil edileceğini bildirmişti.

Ancak, Belediye ile yapılan görüşmede, tüm Güneyli Köyü’nü kapsayan bir arıtma ve kanalizasyon sistemi yapılacağı, şu anda planlama aşamasında olduğu, kanalizasyon sistemi yapılırken  açılacak kanalların -eğer su altyapısını şu anda yaparsak- bizim yapacağımız su kanallarına isabet edebileceği, bu nedenle şimdilik su işini erteleyerek elektrik işine yönelmemizin daha doğru olacağı önerilmiştir.

Bu arada Yönetimimiz, su altyapısının yapımı için uygun zaman gelene kadar, mevcut depomuza temiz su bağlantısı yaptırarak , su sorunumuza çare üretilmiştir.

Kendilerine bu çok önemli gelişme için teşekkür ederiz.

Arıtma ve kanalizasyon altyapısı ile ilgili çalışmaların hızlandırılması yönünde, devlet kurumları ile görüşmeler devam etmekte hızlandırılması için, girişimler, başvurular yapılmaktadır.

Şu anda elektrik ile ilgili çalışmalara öncelik verilmiş olup, Gelibolu’dan bir harita mühendisi ile anlaşmış, bazı üyelerimizin bahçesinde bulunan 110 adet direğin bahçe dışında yeni yerlerinin tesbitine ivedilikle başlanmıştır.

Mevcut direklerin kaç tanesinin kullanılmaz durumda olduğu sökülünce anlaşılacak ve dolayısıyla toplam ve üye başına düşecek meblağın belirlenmesi bu aşamadan sonra ortaya çıkacaktır.

Kullandığımız mevcut sistem sebebi ile her yıl UEDAŞ’a ödediğimiz 150.000TL ilave masraftan kurtulmak için ve ileride yapılırsa olabilecek fiyat artışından etkilenmemek için bu yola başvurulmuş olup, çalışmalar tüm olanaklar kullanılarak devam ettirilmektedir.

Sayın Üye’ler;

Bu tür işler için Yönetim para toplamak isterse mevzuat gereği “Olağanüstü Genel Kurul ” yaparak karar almak mecburiyetindedir. Ancak;bu uygulama elektrik ve su ferdileşmesini bir yıl geriye atacak ve yukarıda belirtilen zararlara sebep olacaktır.

Geçen yılda eski yönetim İmar Barış’ında buna benzer bir uygulama yapmış Genel Kurul kararı almadan para toplanmıştı. Bu doğru bir yaklaşımdı çünkü; kıyıdaki tüm taşınmazla elimizden gidecekti. Bu konuda sitenin menfaatleri söz konusuydu.

Aynı durum su ve elektrik ferdileşmesi içinde belirtilen gerekçeler nedeniyle önemli ve geçerlidir.

2014 yılında yapılan Genel Kurul’da bu konuda alınan karara istinaden, sitemizin acil ve öncelikli ihtiyaçları olan bu yatırımların yapılması kararlaştırılmıştır.

Bu bilgiler ışığı altında siz sayın üyeler daha fazla bilgi almak isterlerse lütfen sadece Yönetim Kurulu Üyelerine başvursunlar. Her türlü sorunuz yanıtlanacaktır.

Saygılarımla

Nezihi Sayın

Danışma Kurulu Başkanı

 

Elektrik Bireyselleşmesi için Acil Gerekli Evraklar
1-Tapu Fotokopisi
2-Yapı kullanma İzin Belgesi(İskan Belgesi):Gelibolu Belediyeden temin edilebilir Bu belgelerin bir an önce temin edilerek yönetime teslim edilmesi rica olunur.

 

 

20.08.2019

Elektrik ve Su Bireyselleşmesi amaçlı Altyapı ve Fizibilite çalışmalarında kullanılmak üzere  ÜYE BAŞINA 500 TL ön ödeme yapılması istenmektedir .Projelerin hazırlanması ve ilgili makamlara zamanında başvuru bedellerinin yaptırılabilmesi için bu bedelin acilen ödenmesi önem taşımaktadır.
Sitemizin acil ve öncelikli ihtiyaçlarından olan bu yatırımlar, 2014 yılında gerçekleşen Orkide Sitesi Olağan Genel Kurul kararına istinaden yapılmaktadır.İlgili genel kurul kararı ekte bilgilerinize sunulmaktadır.
Saygılarımızla
Orkide Sitesi Yönetimi

 

11.08.2019

Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.

Ali Togay

 

08.08.2019

03.08.2019 tarihli ORKIDE SITESI YÖNETİM BILGILENDIRME TOPLANTISI

 Genel Kurul sonrası  17.Mart.2019 tarihinden bugüne kadar Yeni Yönetim tarafından gerçekleştirilen icraatların üyelere aktarılması için,  03.08.2019 tarihinde Orkide Kafe’de, site sakinleri ile yaklaşık 100 kişinin katıldığı bir toplantı düzenlendi.

Konuşmacılar sırası ile

 1. Moderatör: Ulaş Kaplan
 2. Yönetim kurulu Başkanı: Ali Togay
 3. Danışma Kurulu : Nezihi Sayın
 4. Yönetim Kurulu: Ergün Vural
 5. Danışma Kurulu: Turan Sancak
 6. Kadınlar Komisyonu: Meltem Durmuş
 7. İletişim : Banu Sevilir

Yeni Yönetim devir alınırken, geçmiş yönetimlerin gelecek yönetimlere, içinde bulunulan gerçek durumu net olarak ortaya koyması gerekir.

Yeni yapılacak bütçede oluşacak gider kalemlerinin neler olduğu, kullanılamıyacak demirbaşların, yenilenmesi, onarılması, değiştirilmesi gereken hizmet ve demirbaşların ayrıntılı ve doğru bir biçimde açıklanarak teslim edilmesi, eski yönetimin sorumluluğudur.

Tüm yeni yönetimler bütçelerini belirerken referans olarak bu bilgileri kullanırlar.

Yönetim devir alındığından beri karşılaşılan en büyük sorun, bu bilgilendirmenin doğru ve yeterli yapılmaması ve bunun sonucunda ortaya çıkan öngörülemeyen harcamaların bütçede çok büyük yekün tutmasıdır. Bu durum yönetimi zora sokmuştur.  Dolayısıyla, gerçekleştirilmek istenen hizmetlerin yapılmasını zorlaşmaktadır.

Bütçe planında olmadığı halde, şu ana kadar maddi yekün tutan yapılması zorunlu, en büyük harcamalar şu şekilde sıralanmaktadır.

1.ARITMA:  Deniz temizliği ve insan sağlığı açısından çok önemli olan Arıtma birinci öncelikli olarak ele alınmıştır.

2 adet pompa , 1 adet kırıcılı pompa, Şamandıralar değiştirilmiş Panolar otomatik hale getirilmiştir. Bozuk pompa tamir edilip yedeklenmiştir. Arıtmanın yıllardır temizlenmeyen çökertme tankları vidanjör ile çekilmiştir.

24 tanker atık, çekilerek atık  tesisine gönderilmiştir.

Arıtmanın kapasitesinin yanlış hesaplandığı tespit edilmiş, bununla ilgili ruhsat süresi bitmiş olup konu ile ilgili ödenmesi gereken ceza ve harç bedelleri

125.000 TL+ 26.000 Euro yerine

8000 TL proje bedeli +11595TL ölçüm cihazı alınarak ruhsata uygun hale getirilmiştir.

Bu çalışma ile yaklaşık 250.000 TL tasarruf edilmiştir.

 38.000 TL harcanarak Arıtmanın denize akması engellenmiştir.

Bu çalışmalar yöneticiler tarafından yapılarak işçilik bedellerinden tasarruf edilmiştir.

 

2.KANALİZASYON: Rögarlar kontrol edildi. Yanık Motor tamir edildi, otomatik hale getirildi.

Kanalizasyonun doğaya akışı engellenerek normal kanala bağlanmıştır.

 

3.DOĞAL ARITMA: 2 pompadan biri tamir edilerek, bahçe sulaması için arıtmaya takılmıştır, diğerinin tamiri mümkün olamamıştır.

Ayrıca 2 adet seyyar dalgıç motoru alınarak arıtmanın sorunu çözülmüştür.

 

4.ARAZİ: Site arazisinin çevresinin tel çit ile çevrelenmesi suretiyle arsalarımız,  güvence altına alınmıştır.

Bu işlem için 39.000 TL (1160 m tel kullanılarak ) harcanmıştır.  Bu ödeme için,  (Yönetim Kurulunun Genel kurulda belirttiği şekilde) yönetim kurulunun huzur haklarından doğan alacaklarından feragat ettikleri miktar  kullanılmıştır.

 

5.ELEKTRİK: Mevcut tesisat içinde, 65 adet yanık bozuk saat yenisi ile değiştirlmiş, problemli tesisatlar düzeltilmiştir. 75 adet yeni aydınlatma lambası alınmış, 25 adet eski sokak lambası tamir ettirilmiştir.

Orkide Sitesinin en önemli ve halledilmesi gereken sorunlarından biri olan Elektriğin ferdileştirilmesi için , gerekli görüşmeler yapılmış, fizibilite çalışmaları ve yaklaşık maliyet hesabı yapılmıştır..

UEDAS ile görüşmeler sonunda ferdileşme için gerekli evraklar tesbit edilmiştir.

1.Tapu

2.İskan

3.Kimlik kopyaları

4.Muvaffakatname ‘ lerin

üyeler tarafından hazırlanması öncelikli olarak acilen gerekmektedir.

 

6.SU:Yağmur sularının arıtmadan ayrılması sağlanmıştır.

Bozuk ve eski şebeke yüzünden farkedilmeden kayıp olan 45 Ton suyun boşa akması engellenmiştir.

Şebeke suyu alınabilmesi için altyapıda yenileme çalışmaları yapılması gerekmektedir.

Bunun için  fizibilite çalışmalarına bir an evvel başlanması gerekmektedir.

 Su ve Elektriğin Bireyselleşmesi için idari makamlara başvurulmuş, şifahi olarak, çalışmaların ne doğrultuda yapılacağının tarafımıza yazılı olarak bildirileceği iletilmiştir.

 İlgili makamlardan resmi yazı gelinceye kadar, Su ve Elektrik Bireyselleşmesi Amaçlı Altyapı Fizibilite Çalışmalarında kullanılmak üzere,  üye başına 500 TL ön ödeme yapılması uygun görülmüştür.

 Projelerin hazırlanması ve ilgili makamlara zamanında başvuru bedellerinin yatırılabilmesi için bu bedelin acilen ödenmesi önem taşımaktadır.

 

 7.SiTE ÇALIŞANLARI:Site çalışanlarından yetersiz görülenler, tazminatları ödenerek iş akitleri fesh edilmiştir.

Önceki yönetimin iş akdine son verdiği site çalışanı

Alaaddin Çiftçi için 23.140 TL,

Hüseyin Bayaslan  için 6.370TL kıdem tazminatı ödemesi yeni yönetim tarafından yapılmıştır.

8.SAHİL:Sitemize ait alanlara ÜYELERE AİTTİR uyarıcı tabelaları konulmuş, Site üyelerine ait alanlara dışarıdan gelen insanların uyarılması istenmiştir.

 Sahil şeridinde güneşlenme teraslarının çöken kısımlarına demir bağlanıp hazır beton ile sağlamlaştırılmıştır.

Yeni güneşlenme terası ilave edilmiş bütün sahilde sıva ve boya işlemleri gerçekleştirilmiştir.

Bu çalışmalar yöneticiler ve site üyeleri tarafından yapılarak işçilik ücretlerinden tasarruf edilmiştir.

9.GENEL KURUL MASRAFI:Genel Kurul Toplantı masrafı olarak 7.990 TL  İstek Vakfının toplantı salonuna yeni yönetim tarafından ödenmiştir

10.İSKELE: Sahilde bulunan iskelenin kullanılmaz halde olduğu tesbit edilmiş, çökme tehlikesine karşı, çürüyen demirlerinin yeniden yapılması mecburiyeti görülmüştür.

Sadece kaynak işleri için 6.500 TL ödenmiş, iskele için geri kalan bütün işçilik yönetim ve site üyeleri tarafından yapılmıştır.

 11.KAFE:Yıkılan kafenin yeniden kazandırılabilmesi için 7.000 TL YKB bedeli ödenmiş,inşaatında camlar hariç eski büfelerden sökülen malzemeler yöneticiler ve site sakinlerinin işçiliği ile yapılmıştır.

Yanlış yapılan başvuru neticesinde boşa yatırılan 48.900 tl nin geri kazanılması için yazılı müracatlarda bulunulmuş ve müracaat sonucu ruhsat alınarak yasal hale getirilmilştir.

Bu kazanımla çok büyük bir maddi kayıp engellenmiştir.  Kafenin malzemeleri büfelerden sökülerek işçilkleri yöneticiler ve üyeler tarafından yapılarak, malzeme ve işçilikten önemli tasarruf sağlanmıştır.

12.TUVALETLER: Geçen sene çok büyük sorun olan tuvaletlerin yeniden yapılması için Bakanlığa harç yatırılmıştır.

Tuvaletlerin yeniden yapılması için fayans, ve tesisat işçiliği hariç geri kalanlar yöneticiler ve site üyeleri tarafından yapılmıştır.

 13.ÇEVRE DÜZENLEMESİ:Sitenin mevcut 15.000 m2 alanına ilave olarak 11.000 m2 imara açık, sitemize ait olan ancak ilgilenilmediği için kaybedilmek üzere olan, parseller eklenmiştir.

Bu siteye dahil edilmiş çok çok önemli ve kıymetli bir taşınmaz varlıktır. Sözkonusu arazilerin yasal takip süreci devam etmektedir. Çevresi kazıklı beton ve tel örgü ile çevirilerek korumaya alınmıştır.

14.KAPILARIN KAPATILMASI VEYA KONTROLLU GİRİŞ ÇIKIŞ İÇİN YASAL BAŞVURU:Bu konu ile ilgili her türlü yasal başvuru yapılmış, Kaymakamlık kararı ile kapatılan kapılarımız , iki sefer yazılan şikayet dilekçelerisonucunda tekrar  açtırılmıştır. Bu konu ile ilgili yetkili makamlar ile görüşmelerimiz devam etmektedir.

15.DEMİRBAŞ: Yönetim,devir edilen tüm demirbaşları, tesbit edilerek kayıt altına amıştır.

Kafeye ait demirbaşlar tesbit edilmiş, teslim edilen demişrbaşlar ile dökümü verilen demirbaşlar arasındaki fark tesbit edilerek bir rapor hazırlanmış ve gerekli girişimlerde bulunulmuştur.

Farkı oluşturan kalemlerin değeri yaklaşık 85.487 TLdir.

Yukarıda açıklanan acil ve zorunlu olarak yapılması gerekenler, bütçeyi zora sokmaktadır.

Bu farkı doğuran kalemler

 1. Arıtma
 2. İskele
 3. Kafe inşaatı ve çevre düzenlemesi
 4. Demirbaş alımı dır.

Işçilik maliyetlerini düşürmek için bilgi ve becerisi olan Yönetim kurulu üyeleri ve site üyelerinden destek alınarak çok önemli bir maddi kaynak yaratılmıştır. Bu konuda destek veren herkese teşekkür ederiz.

Yapılması mecburi , öngörülemeyen harcamalardan dolayı tahmini bütçedeki sapma şu şekilde özetlenebilir.

Öngörülen Bakım Onarım Danışmanlık Ücreti                         13.000 TL

Uygulamada harcanan Bakım Onarım Danış. Ücreti             35.000 TL

FARK                                                           22.000 TL.

 

Öngörülen Çevre Bakım Ücreti                                           21.000 TL

Uygulamada harcanan Çevre Bakım Ücreti                  62.000 TL

FARK                                             41.000 TL.

 

Öngörülen Demirbaş harcaması                                                 20.000 TL

Uygulamada harcanan Demirbaş ücreti                                  47.523 TL

FARK                                                        27.523 TL.

 

CİMER: Site üyeleri ve/veya dışarıdan kimseler tarafından asılsız birçok şikayet yapılmış jandarma bunlarla ilgili tesbitte bulunmuştur. Asılsız şikayet edenler ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur.

Ayrıca köy ahalisinden BİR KİŞİNİN,  Sitemiz ile ilgili şikayette bulunduğu da  tesbit edilmiştir. Sitemizde tamir işleri yaparak para kazandığı halde şikayette bulunarak siteyi zor duruma düşüren  kötü niyetli bu kişi ile ilgili takdir üyelerimize aittir

 

 KADIN KOLLARI:Sitemiz yararına birçok aktivite organize edilip sosyal faliyetlerde bulunulduğu belirtilmiştir.

Kadın Kollarına ve Danışma kuruluna daha fazla site sakinimizin katılım ve desteğine ihtiyaç duyulduğu vurgulanmıştır.

Düzenlenen geceden elde edilen gelir ile sahil ve üstpark aydınlatması için 4 adet elektrik direği temin edilmiştir.

Sahil Kitaplığı kurulmuş buraya kitap desteği beklenmektedir.

Sahil şeridinde gölgelik alan yaratması için ağaçlandırma yapılması düşünülmektedir. Bu konuda site sakinlerimizin destekleri beklenmektedir.

Çevre duyarlılığı farkındalığı yaratmak için, geri dönüşüm sisteminin daha etkili ve dikkatli kullanılması beklenmektedir.

Sahil şeridinin, Ortak alanların ve tuvaletlerin temiz kullanılmasında hasaasiyet gösterilmesi ve göstermeyenlerin uyarılması konusu gündeme gelmiştir.

İLETİŞİM: Sosyal medyakullanımında kişi kapasitesi sınırlı olduğu için, Web sitesinin ve Sitenin kurumsal mail adresinin üyelerimiz tarafından daha etkin olarak kullanılması öngörülmektedir.

Sitenin web adresi

www.orkidesahilsite.com

siteye ait mail adresi

orkidesahilsite@gmail.com   dur.

Iletişimin mail yoluyla yapılması daha sağlıklı olacağından mail adreslerini yönetime bildirmeyenlerden bilgi beklenmektedir.

Wapp yazışmalarındaki kişisel paylaşımlar ve karşılıklı atışmalar sebebiyle memnuniyetsizlik duyan site sakinlerimizin eleştrileri bu platformun kullanılmasını zorlaştırmaktadır. Kullanım amacının dışına çıkılmasına sebep olmaktadır. Bu konuya dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Soru cevap kısmında üyelerimizin soruları yanıtlanmıştır.

 

Bilgilendirme toplantısına katılan tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz. Daha güzel ve yaşanılır bir ortam yaratmak için hertürlü yapıcı önerinizi, maddi ve manevi desteğinizi bekliyoruz.

Saygılarımızla

ORKİDE SİTESİ YÖNETİM KURULU

 

 

01.08.2019

Sayın Üyeler

Orkide Sitesi Yönetim Kurulu tarafından 03 Ağustos 2019 Cumartesi Saat 13.30 da  Site Cafemizde ” Bilgilendirme Toplantısı”  yapılacaktır.  Tüm site sakinlerimizin katılımı önemle rica olunur.

Bilgilerinize,

Orkide Sitesi Yönetimi

 

26.07.2019

Sayın Üyeler ,

Gerekli izinler alınarak “Güvenlik Sebebiyle” sitemiz içinden Fatma Kadın Koyu tarafına giden  kapı, araç trafiğine kapatılmıştır.

Köy yolu kullanılarak Fatma Kadın Koyu’na ulaşım sağlanacaktır.

Bilgilerinize,

Orkide Sitesi Yönetimi

 

03.07.2019

Sayın Üyeler 

Orkide sitesine ait “Elektrik Borçlarınızı”  arzu ederseniz 

SINIRLI SORUMLU ORKİDE 

Caddebostan (1082)

Hesap No: 0263194 

TR62 0006 4000 0011 0820 2631 94 

Nolu hesaba banka havalesi yolu ile gönderebilirsiniz. 

Üye numaranızı adınızı soyadınızı açıklama kısmına eklemenizi rica  ederiz. 

 (Üye numaralarınıza www.orkidesahilsite.com adresinden ulaşabilirsiniz)

Güncel Elektrik borç miktarları muhasebe tarafından telefonlarınıza mesaj olarak gönderilmeye başlanmıştır. Henüz mesaj almadıysanız borcunuzu öğrenmek için muhasebeden Hüseyin Bey’i arayabilirsiniz.

Saygılarımızla 

YÖNETİM 

 

21.06.2019

 

04.06.2019

04.Haziran.2019 Salı günü saat 17.00 ‘de sahilde kafetyeryada üyelerle bayramlaşma yapılacaktır. Sitede bulunan bütün üyelerimizin katılımını rica ederiz.

Saygılarımızla

YÖNETİM

 

04.06.2019

Ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum

Ali Togay

 

18.05.2019

Sayın Site sakinleri

Üyeler ile iletişimin sağlıklı hale getirilebilmesi için çalışmalarımız devam etmektedir. İletişim aracı olarak kullanmak üzere bütün üyelerin mail adreslerine ihtiyaç vardır.  Mail adresine sahip olmayan üyelerimiz için kendisinden bilgi alabilecekleri bir yakınının mail adresini vermelerini rica ediyoruz.  Mail adresi olup kullanmayan, ya da nasıl kullanılacağını bilmeyen üyelerimiz için arzu etmeleri halinde,  yaz sezonunda mail adres kurulumu ve kullanımı ile ilgili bilgilendirme,  eğitim ve destek çalışması yapılacaktır.

Bu konuya esas olmak üzere her üyelik numarası için 1 (bir) adet mail adresini siteye ait

orkidesahilsite@gmail.com

adresine  bir mail atarak

1.Üyeye ait isim soyadı

2.Eğer biliniyorsa üyelik numarası

3.güncel telefon ve

4.adres bilgisini

de yazarak göndermenizi rica ediyoruz.

Üyelerimiz ile iletişimin  hızlı ve sağlıklı olarak yürütülebilmesi  için mümkün olan en kısa sürede mail yolu ile dönüş yapmanızı rica ediyoruz.

Saygılarımızla

Yönetim

 

 

15.05.2019

Sayın Site Sakinleri,

Sitemizde ortaya çıkan sorunlar hepinizce malumdur. Bu nedenle sitemizin bir kaç yöneticinin çabası ile yönetilmesi ve sorunlar ile başa çıkılması artık mümkün değildir. Kurulan komisyonlar ve kurullar site yönetimine bu amaçla yardimci olmak durumundadır. Ortak akıl kullanarak yaratacağımız sinerji, doğru bilgiyi  hangi sakinimizden gelirse gelsin kullanmamızı gerektiren önemli bir unsurdur. Bu bağlamda hepimize görev düşmektedir. Gecen yil yaptiğım tespit, site sakinlerinin üyelikten doğan haklarını tam olarak bilmediğidir. Önce tüm sakinlerimize, bunlar anlatilacak sonra da bunlarin korunmasi ve çözümü için topyekün çalışılacaktır. Unutmayalim ki ,sorunlari olmayan bir sitenin marka degeri yüksektir  Bu konuda çalişacak danisma kurulu üyesi arkadaslarımız belirlenmis kurulumuz olusmustur, kendilerine katkilarindan dolayi tesekkur ederim. Danisma kuruluna yön verecek olan yine siz değerli site sakinlerinin fikirleri ve görüşleri olacaktir.

Daha güzel yarınlara hep birlikte ulaşmak dileği ile saygilarimi sunarim.

Nezihi Sayın

Danisma Kurulu Baskani

 

 

06.05.2019

Sayın Site Sakinleri,
Danışma Kurulumuz kurulmuştur. Aşağıda isimleri yazılı üyelerimiz göreve başlamışlardır, kendilerine başarılar dilerim.
Saygılarımla,
Nezihi Sayın

NEZİHİ SAYIN  : EKONOMİST
SAADET NURULLAH GÜLEÇ: ELEKTRiK MÜHENDİSİ
TURAN SANCAK : İŞ ADAMI
İBRAHİM MEYDANLI : MİMAR
HATIRA TEMUÇİN: AVUKAT
OKTAY TUNCER : İKTİSATÇI
DİLEK ESEROVA  : AVUKAT
ULAŞ KAPLAN  : AVUKAT
CANER DURMA : YüKSEK MİMAR
METiN ERSOY : İNŞAAT TEKNİKERi

 

01.05.2019

SAYIN ÜYELER

BUGÜNE KADAR BİRİKMİŞ 65.000 (ALTMIŞBEŞBİN) TL ELEKTRİK VE AİDAT ALACAĞI VARDIR.

BORCU OLAN ÜYELERİMİZİN EN KISA SÜREDE ÖDEMELERİNİ YAPMASINI RİCA EDERİZ.

  SAYGILARIMIZLA

   YÖNETİM

 

01.05.2019

Direk dikimi için tesfiye çalışmaları yapılıyor

30.04.2019

Fatma Kadın Koyu’na giden kapının kapatılması için Kaymakamlığın uygundur yazısı.

 

29.04.2019 

Sitemizin yaz sezonuna hazırlıkları sürüyor.

 

Sitemiz sınırlarını belirlemek için çalışmalar başlatılmıştır.