Elektrik Ferdileşme

09.04.2021

Sayın Üyelerimiz,

Elektrik Ferdileşmesi süreci tamamlandığında, bağlantının yapılabilmesi  ve aboneliğin başlatılabilmesi için, ev içi elektrik hatları ve ev içi dağıtım şebekesi,  UEDAŞ’ın onay verdiği tip projeye uygun şekilde üyelerimiz tarafından tamamlanmış olmalıdır.

Onaylı ev içi  projeleri ekte bilginize sunulmaktadır.  Bu projelere ayrıca sitemizin resmi web sayfası olan www.orkidesahilsite.com adresinden ‘’Duyurular’’  bölümünden de erişebilirsiniz.

Ev içi tesisatınızı yenilerken projede belirtilen standartlarda olması projenizin onaylanması açısından önem arz etmektedir.

Bilgilerinize

Saygılarımızla

YONETİM KURULU

 

 

 

 

 

08.04.2021

 

Sayın Üyeler
Bilindiği üzere sitemizde Elektrik Ferdileşmesi ile ilgili çalışmalar başlatılmış ve devam etmektedir.
Gelinen noktada,  sitemiz adına projeden sorumlu Elek Müh. İbrahim  Erdoğan’ın süreçle ilgili mesajını  bilgilerinize sunarız.
Saygılarımızla
ORKİDE SİTESİ YÖNETİMİ

 


Orkide  Sitesi’ne,
Merhabalar,
Bilindiği üzere üyesi olduğunuz Orkide Sitesi’nde elektrik ferdileşme işlemeleri yapılmaktadır. Ferdileşme işlemleri için proje tasarımı bitmiş olup 200 ün üzerinde proje onayı yaptırılmış ve geri kalanlar da Uedaş’a onaya sunulmaktadır.
Uedaş’ tan onaydan çıkan projeler ile enerji müsaadeleri  beşerli onarlı gruplar halinde Uedaş’a verilerek enerji müsaadesi istenmektedir. Enerji müsaadesi için ara ara siteye gelinerek Uedaş tarafından sitede ölçüm çalışması ve fotoğraflama işlemi yapılmaktadır.
Bu sırada üyelerinize’
1. enerji müsaadeleri kayıt altına alındığında ‘’enerji müsaadeniz kayda alınmıştır‘‘ diye,
2. Enerji müsaadeniz  çıktığında ise ‘’enerji müsaadeniz çıkmış ve e-posta adresinize yönlendirilmiştir’’ diye bir mesaj gelecektir.
‘’Enerji Müsadeleri’’ öncelikle Elektrik Müh. İbrahim ERDOĞAN’ın mail adresine gelmektedir.
Gelen mesajlardan bir örnek ve çıkan enerji müsaadelerinden bir örneği ekte sizlere göndereceğim. Enerji müsaadelerinde bir bedel çıkmaktadır.
Bu bedel Orkide Sitesi yönetimi tarafından Uedaş’a yatırılacak olan kablo bedelidir.
Enerji müsadelerinin çıkması ile beraber Uedaş  yetkilileri ve İbrahim ERDOĞAN birlikte siteye gelerek  sitede olanlara “yer tesbit tutanak formları”  imzalatılacaktır.
Bu formlar direklerin dikilebilmesi  için gerekli olan evraklardır.
Uedaş formların imzalanmasını beklemektedir.
Formlar imzalandıktan sonra yatırım süreci hızlandırılarak direkler hızlı bir şekilde dikilecektir.
Bilgilerinize
Elektrik Müh. İbrahim ERDOĞAN
08.04.2021